w
googluj
pl

Hola 1.225.180


Hola to program pozwalający na omijanie blokad dostępu do określonych witryn internetowych, wpływający także na bardziej wydajne działanie połączenia sieciowego. Aplikacja funkcjonuje jako usługa VPN i znosi ograniczenia ustalane przez wybrane kraje lub ISP, dzięki czemu można korzystać ze stron normalnie dla nas niedostępnych ze względu na rejon, w jakim korzystamy z sieci. Domyślny zestaw witryn, które jesteśmy w stanie odblokować, obejmuje m.in. serwisy takie jak Hulu, Netflix, Pandora, IITV, a także portale cenzurowane w niektórych krajach (Facebook.com, Google.com, Twitter.com, Gmail.com itd.). Możliwe jest dodawanie nowych witryn do zestawu, program posiada funkcję wyszukiwania skryptów je odblokowujących w Google.

Przyśpieszenie surfowania po Internecie opiera się na sieci P2P. Wielu użytkowników mających aktualnie lub wcześniej dostęp do tego samego kontentu, zapisywanego w pamięci cache przeglądarki, automatycznie przechowuje go i udostępnia kolejnym osobom w sieci Hola, które pragną się z nim zapoznać. Oczywiście i one gromadzą oraz przesyłają dane na tej zasadzie - w ten sposób, im więcej peerów, tym transfer informacji przebiega znacznie szybciej, zwłaszcza że najpierw brani są pod uwagę użytkownicy obecni w najbliższej lokalizacji. Dodatkowo stosowana jest również kompresja danych. Dzięki tak zoptymalizowanym połączeniom, wczytywanie stron, pobieranie, czy np. strumieniowanie multimediów przebiega wyraźnie szybciej.

Hola działa zarówno jako typowy program, jak i rozszerzenie do przeglądarek Mozilla Firefox oraz Google Chrome. W rozszerzeniu włączymy omijanie blokad ( Chrome oferuje nam wybór rejonu, który możemy podać jako naszą lokalizację) i przyśpieszanie połączenia. Aplikacja pozwoli na nieco dokładniejszą konfigurację, przeprowadzaną po części w oknie ustawień Hola, a po części na specjalnej stronie, wyświetlanej w oknie dowolnej, domyślnej przeglądarki. Dostęp do opcji uzyskamy za pomocą ikonki umieszczonej w obszarze powiadomień systemu. Można np. odblokować daną witrynę, zdecydować o akceleracji połączeń dla określonej przeglądarki lub wybranych programów, ustawić by Hola zarządzała połączeniami WiFi, podejrzeć statystyki korzystania z sieci (w tym procent połączeń z peerami) oraz właściwości interfejsów sieciowych, wyciszyć lub włączyć dźwięki aplikacji, a także pozwolić by startowała ona razem z Windows. Warto dodać, że witryny zostaną odblokowane dla jakiejkolwiek przeglądarki, nawet jeżeli rozszerzenie z nią nie współpracuje.

Program posiada nowoczesną i przyjemną dla oka szatę graficzną. Z obsługą aplikacji powinni poradzić sobie również mało zaawansowani użytkownicy, chociaż pewien problem może stanowić dla nich dodawanie skryptów, odpowiedzialnych za omijanie blokad tych witryn, których nie uwzględniono w domyślnym zestawie. Niezbędne instrukcje można znaleźć w dziale FAQ, dostępnym na stronie twórców projektu.

Uwaga!
Na stronie producenta można pobrać również samo rozszerzenie do przeglądarek Firefox i Chrome, nie ma konieczności instalacji kompletnego programu Hola.

Wymagania!
Rozszerzenie do przeglądarek wymaga co najmniej Mozilli Firefox w wersji 12 oraz Google Chrome w wersji 22 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 2.9 (18 głosów)

Strefa Download programu
HolaHola 1.225.180
Wersja stabilna 32-bitowa
8.63 MB | 2024-06-08
Hola 1.225.180
Wersja stabilna 64-bitowa
8.47 MB | 2024-06-08
przejdź Hola dla Android

Ilość pobrań: 12071 | W tym miesiącu: 21 | W poprzednim miesiącu: 25

Komentarze (3)
Hola
avatararrow
~karol | 2015.02.18 07:36
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Przebywam w niemczech, surowo tutaj karane jest ściąganie z torrentów, więc pytanie czy jeśli dzięki Hola odpale filmiki/teledyski na yt to także za to grozi mi mandat??
Hola 1.6.685
avatararrow
dr satan | 2015.01.27 04:29
-4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jeśli ktoś chce w pracy sobie fejsbuczki poprzeglądać czy wejśc na jutjuby dzięki Hola, to odradzam. W mojej firmie działa firewall FotriGuard, przez którego a) Hola się nie przebije, b) nawet jeśli się uda, i tak dział informatyczny wie, jakie strony się odwiedzało/co pobierało.

Na dobre zabezpieczenia sieciowe (a Forti jest bardzo dobry) żadne VPN-y, proxy i tunelowanie nie pomoże. To taka informacja dla tych, którzy myślą, że są w stanie przechytrzyć specjalistów od zabezpieczeń.
Hola 1.6.390
avatararrow
~Karol | 2014.08.30 14:47
14 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Niech stracę. Napiszę pierwszy tego koma.
Nie wiem, jak ten program radzi sobie z blokadami, bo jeszcze na taką stronę nie trafiłem. Ale wiem, co robi gdy mu się doda strony, które nie są blokowane jak np. Programosy. Tylko ciągłe łączenie, błąd i restart przeglądarki i tak w kółko. O normalnym otwarciu strony można tylko pomarzyć. Poza tym w panelu sterowania w połączeniach sieciowych doinstalowuje się jakaś bramka internetowa z ustawieniami Hola, która nawet po odinstalowaniu programu nadal tam zostaje. Można ją usunąć tylko ręcznie usuwając wszystkie wpisy Hola w RegEdit.
Wiem, bo już go właśnie odinstalowałem. Może komuś, kto surfuje po takich blokowanych stronach ten program się faktycznie przyda, ale u mnie tylko bruździł.
Hola 1.4.548