w
googluj

Fav-Links 4.2


Fav-Links to darmowy i uniwersalny menadżer zakładek pełniących rolę odnośników do witryn internetowych wybranych przez użytkownika. W aplikacji możemy zarówno tworzyć zakładki z poziomu przeglądarek Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera, Internet Explorer oraz Safari, jak i otwierać zakładki Fav-Links we wszystkich właśnie wymienionych przeglądarkach (również w ich osobnych oknach).

Zakładki programu to specjalne kontenery, zawierające miniaturę graficzną i nazwę przypisanej im witryny, wybraną kategorię oraz wprowadzone przez nas słowa kluczowe. Aplikacja pozwala na dostosowywanie miniatur (powiększenie i pomniejszenie, wybór wymiarów, przesunięcie i przycięcie grafiki), przeszukiwanie zakładek, grupowanie zakładek w wybranych kategoriach, a także ich filtrowanie pod względem przypisanych im słów kluczowych. Możemy porządkować kolejność wyświetlania kontenerów według kliku prostych reguł (najnowsze, najstarsze lub najczęściej otwierane zakładki są wyświetlane jako pierwsze w panelu) lub po prostu zamieniać je miejscami za pomocą metody przeciągnij i upuść. Fav-Links daje również dostęp do statystyk (20 najczęściej otwieranych zakładek, 20 najbardziej popularnych kategorii oraz ostatnio otwierane zakładki), a także linii czasu informującej o korzystaniu z wybranych zakładek w określonych godzinach. Możliwe jest przechowywanie zakładek w archiwum, wówczas nie są one wyświetlane wśród standardowych kontenerów.

Oprócz funkcji związanych typowo z zakładkami, program pozwala na wykonywanie zrzutów wybranego obszaru ekranu i umieszczanie ich w osobnej bibliotece (Slides). Obrazy powstałe w ten sposób można dowolnie pozycjonować w bibliotece, a także nadawać im słowa kluczowe. W aplikacji dostępny jest również wykaz wszystkich słów kluczowych przypisanych do zakładek i zrzutów. Klikając na wybrane słowa wyświetlimy związane z nimi zakładki oraz zrzuty ekranu. Program oferuje funkcję synchronizacji bibliotek ze swoim odpowiednikiem działającym online na serwerze producenta. Aby uzyskać dostęp do tej możliwości, należy zarejestrować konto w witrynie twórców programu. Dzięki web aplikacji można przeglądać zakładki w karcie dowolnej przeglądarki, bez konieczności uruchamiania Fav-Links.

Aby wprowadzić zakładkę do biblioteki programu, wystarczy przeciągnąć ikonkę, która w pasku adresu przeglądarki powiadamia o tożsamości wybranej witryny, na niewielką ikonę Fav-Links (czterolistna koniczynka), wyświetlaną na wierzchu pozostałych okien Windows. W podobny sposób można również dodawać do interfejsu aplikacji zakładki dostępne w którejś ze wspieranych przeglądarek. Przy umieszczaniu zakładki w bibliotece programu dostosujemy jej miniaturę graficzną, ustalimy dla niej odpowiednią kategorię oraz przyporządkujemy do niej słowa kluczowe. Podobnie wygląda sprawa z konfiguracją zrzutów ekranu przed dodaniem ich do bazy aplikacji.

Fav-Links pozwala na korzystanie z wielu profili z różnymi zakładkami i innymi elementami. Limity dopuszczalnej ilości zakładek, zrzutów ekranu czy słów kluczowych dla pojedynczego profilu właściwie nie istnieją. Nowe pozycje są wprowadzane na kolejnych stronach, poza tym zakładki można lokować w osobnych kategoriach. Kliknięcie lewym przyciskiem myszki na zakładce otworzy związany z nią adres URL w ustalonej przeglądarce. Kliknięcie prawym przyciskiem myszki pozwala na dostosowanie ustawień zakładki. Interfejs i ikonka programu są wyświetlane na wierzchu innych okien Windows. W przypadku interfejsu jest to dość denerwujące, ale na szczęście można szybko go zminimalizować lub ponownie przywołać za pomocą ustalonej kombinacji skrótów klawiaturowych. Ikonka Fav-Links daje dostęp do kilku najistotniejszych funkcji programu, po kliknięciu na niej prawym przyciskiem myszki możemy m.in. wykonać zrzut ekranu lub dodać nową zakładkę.

Aplikacja posiada nowoczesną i elegancką szatę graficzną. Obsługa programu nie powinna być zbyt kłopotliwa dla mniej zaawansowanych użytkowników. Niestety, twórcy nie ustrzegli się kilku drobnych błędów. Nowe zrzuty ekranu są nakładane na wykonane poprzednio obrazy, przez co na początku można odnieść wrażenie, że starsza grafika zniknęła z biblioteki. Czasami miniatury nowych zakładek przejmują grafikę kontenerów dodanych wcześniej. Po przejściu w wykaz linków w archiwum, powrót do aktywnych zakładek odbywa się w dość utrudniony sposób – konieczne jest wyświetlenie zakładek dla wszystkich profili. W razie problemów z obsługą aplikacji, użytkownicy mogą zapoznać się poradami dostępnymi w witrynie Fav-Links.

Wymagania!
Wymagane są biblioteki .NET Framework w wersji 4.0 lub wyższej.
Aplikacja wymaga połączenia z Internetem. Synchronizacja pomiędzy programem a web aplikacją Fav-Links wymaga założenia konta w witrynie twórców programu.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Fav-LinksFav-Links 4.2
Wersja stabilna
2.63 MB | 2014-01-23

Ilość pobrań: 118 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (1)
Fav-Links
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 15:27
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Do sprawdzenia.
Fav-Links 4.2