w
googluj

Polkast 3.1.41.1


Polkast to desktopowa aplikacja pozwalająca na udostępnianie plików i całych katalogów znajdujących się na dysku komputera w sposób alternatywny dla popularnych "chmur". Wszystkie dane cały czas znajdują się tylko na komputerze użytkownika, który na czas ich transferu na inne urządzenia, zamienia się w tak zwaną "osobistą chmurę", swego rodzaju serwer plików.

Już przy pierwszym uruchomieniu programu wskazujemy aplikacji, które foldery mają zostać udostępnione w sieci. Od tego momentu podczas logowania się do naszego komputera z wykorzystaniem aplikacji na innym urządzeniu, automatycznie będziemy mieli dostęp do zasobów, które zostały udostępnione. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele zalet. Dane przede wszystkim są bezpieczniejsze, ponieważ fizycznie nadal znajdują się na jednym komputerze, na przykład w naszym domu. Dodatkowo cały proces udostępniania, czasowo zostaje zminimalizowany do minimum, bowiem jest on poświęcany tylko na przekazanie informacji, które dane mogą zostać odczytane, a nie faktycznie ich przesyłanie.

Takie podejście na swój sposób pozwala też myśleć, iż możemy udostępnić nieograniczoną ilość plików (ponieważ mogą to być dowolne dane w komputera, na którym się znajdują). Odpada też problem z planowaniem tworzenia backupów danych - są one cały czas dostępne z urządzeń zewnętrznych, zaraz po stworzeniu nowych plików na komputerze.

Uwaga!
Nierozłącznym elementem programu są jego odmiany mobilne, dostępne na platformę Android, iOS, tablety Kindle Fire oraz Windows Phone.

Wymagania!
Aby skorzystać z możliwości programu, konieczne jest stworzenie konta użytkownika, co wymaga podania poprawnego adresu e-mail, imienia, nazwiska oraz utworzenia hasła logowania.

Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (8 głosów)

Strefa Download programu
PolkastPolkast 3.1.41.1
Wersja stabilna
10.55 MB | 2017-02-21
przejdź Polkast dla Android

Ilość pobrań: 1309 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
Polkast