w
googluj

Smart DNS Changer & MAC Address Changer 4.7.2.0


Smart DNS Changer & MAC Address Changer to darmowy program pozwalający na łatwe ustawienie dowolnych serwerów DNS dla naszego połączenia sieciowego, ominięcie w ten sposób blokady albo zablokowanie dostępu do „zakazanych” czy niebezpiecznych serwisów internetowych (również filtrowanie witryn w celu kontroli rodzicielskiej), zmianę adresu MAC interfejsu sieciowego, a także łączenie się z Internetem poprzez serwer proxy.

Serwery DNS tłumaczą nazwy domen na adresy IP serwisów internetowych i tym samym pośredniczą w nawiązywaniu połączenia z daną witryną. W pierwszej zakładce aplikacji – DNS Changer - skonfigurujemy systemowe ustawienia DNS, dzięki czemu np. przeglądarka internetowa będzie mogła połączyć się z serwerami DNS, które nie blokują dostępu do „nieodpowiednich” serwisów, w przeciwieństwie do serwerów DNS naszego ISP. Możliwe jest również odmienne wykorzystanie programu – w takim wypadku odpowiednie serwery DNS odfiltrują serwisy zawierające np. pornografię czy inny „niewłaściwy” kontent, a także zablokują witryny uznane za źródła phishingu, oszustw, exploitów lub złośliwego oprogramowania. Smart DNS Changer & MAC Address Changer posiada wbudowaną listę serwerów DNS, zarówno filtrujących witryny, jak i nie stosujących w tym względzie żadnych ograniczeń. W liście znajdziemy serwery OpenDNS, Norton DNS, Norton ConnectSafe, Yandex DNS Basic/Safe/Family, Comodo Secure DNS oraz Google Public DNS. Adres dowolnego serwera DNS (preferowanego i alternatywnego) można także wprowadzić ręcznie.

Narzędzie oferuje zakładkę kontroli rodzicielskiej - Kid Shield - w której można ustawić filtrowanie witryn za pomocą bezpiecznego serwera DNS, przypisanego dla konta dziecka, podczas gdy dla konta użytkownika dorosłego serwisy „zabronione” będą nadal dostępne poprzez inny serwer. Z kolei zakładka zmiany adresu MAC interfejsu sieciowego pozwala na rozwiązanie problemu z duplikującymi się adresami MAC w naszej sieci, jak również na obejście ograniczeń narzucanych przez administratorów LAN i odnoszących się do blokowania połączeń nawiązywanych z adresu MAC przypisanego do naszej karty sieciowej, rutera czy innego urządzenia. Oryginalny MAC można w każdej chwili przywrócić. Ostatnia zakładka programu – Proxy Changer – odpowiada za łączenie się z siecią poprzez serwer proxy, dzięki czemu zwiększymy naszą anonimowość w Internecie, a także ominiemy regionalne blokady treści, nakładane przez firmy, organizacje i rządy na połączenia wychodzące z terenu określonych państw. Niestety, konfiguracja proxy odnosi się tylko do ustawień przeglądarki Internet Explorer. W zakładce Proxy Changer można również skorzystać z odnośnika prowadzącego do często aktualizowanej listy serwerów proxy. Poza wymienionymi funkcjami, program posiada opcje pozwalające na szybkie wywołanie okna połączeń sieciowych oraz uruchomienie systemowej diagnostyki sieci.

Interfejs graficzny narzędzia został wykonany na przyzwoitym poziomie. Z obsługą programu nie powinni mieć problemów także mniej zaawansowani użytkownicy. W zakładkach Smart DNS Changer & MAC Address Changer można skorzystać z szeregu porad i kilku odnośników (zapisanych w formie pytań), które prowadzą do odpowiednich instrukcji w witrynie twórcy aplikacji.

Uwaga!
Avira Antivirus/AntiVir rozpoznaje plik wchodzący w skład aplikacji (DnsSwitcherForUsers.exe) jako złośliwe oprogramowanie (tzw. dropper), jednak jest to fałszywy alert (fałszywy pozytyw). Wystarczy sprawdzić wyniki pliku w witrynie VirusTotal. W tym celu najpierw trzeba zamknąć program czy może nawet wyłączyć proces o tej samej nazwie co interesujący nas plik. Inaczej system nie pozwoli na uzyskanie odpowiednich uprawnień do DnsSwitcherForUsers.exe i nie będzie można wczytać pliku do pola analizy w witrynie VirusTotal.
Jeżeli posiadamy zainstalowaną wcześniejszą wersję narzędzia, należy ją zamknąć przed instalacją nowszej wersji.

Wymagania!
Program wymaga bibliotek Microsoft .NET Framework w wersji 4.0 lub wyższej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.7 (17 głosów)

Strefa Download programu
Smart DNS Changer & MAC Address ChangerSmart DNS Changer & MAC Address Changer 4.7.2.0
Wersja stabilna
4.72 MB | 2015-08-20

Ilość pobrań: 76552 | W tym miesiącu: 35 | W poprzednim miesiącu: 25

Komentarze (1)
Smart DNS Changer & MAC Address Changer
avatararrow
~ilinti_44 | 2015.02.17 11:59
-5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
It is not portable and Need Netframework to run - BAD
Smart DNS Changer & MAC Address Changer 4.5.0.0