w
googluj
pl

BlueLife Hosts Editor 1.2


BlueLife Hosts Editor to program pozwalający zarządzam plikami hostów, a więc przyporządkowywać odpowiednie domeny adresom IP w sposób alternatywny do metody bazującej na DNS. Jest przy tym prosty w użyciu, a interfejs pozbawiono zbędnych dodatków, przez co jest maksymalnie czytelny, a sam program działa szybko i niezawodnie. Ponieważ zaraz po instalacji program zawiera już w sobie trzy wpisy, nowemu użytkownikowi łatwo jest zorientować się w możliwościach aplikacji i sposobie edytowania danych o kolejnych plikach hostów.

Obsługa głównej funkcjonalności programu sprowadza się do korzystania z czytelnych ikon paska narzędzi, na którym umieszczono również pola, w których uzupełnić należy nazwę oraz numer IP. Jednym kliknięciem myszy możemy wybrany spis edytować lub usunąć, a także dodać nowy. Co istotne, wszystkie wprowadzane przez użytkownika zmiany nie są od razu zapisywane i stosowane podczas pracy komputera. Zapis odbywa się osobno, na życzenie użytkownika lub po wyborze odpowiedniej opcji w komunikacie o zmianach przy zamykaniu programu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu z jednej strony nie zapomnimy zapisać edytowanych plików, a z drugiej będziemy mogli za jednym razem porzucić wszystkie zmiany, jeśli nie jesteśmy ich pewni lub obawiamy się, że mogliśmy popełnić w nich błędy.

Miłym dodatkiem producenta jest możliwość zmiany wyglądu interfejsu programu w zakresie edycji czcionki (wraz z jej atrybutami), jak również opcja przywrócenia wszystkich ustawień konfiguracyjnych do wartości domyślnych.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
BlueLife Hosts EditorBlueLife Hosts Editor 1.2
Wersja stabilna
0.48 MB | 2014-09-29

Ilość pobrań: 126 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
BlueLife Hosts Editor