w
googluj

WiScan Wi-Fi Scanner 1.4.131


WiScan Wi-Fi Scanner to program do skanowania otaczających nas sieci bezprzewodowych (WiFi), który jest bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich użytkowników korzystających z bezprzewodowego połączenia z Internetem, a więc przede wszystkich posiadaczy laptopów czy tabletów. Pozwala w kilka sekund przeanalizować otoczenie komputera za pomocą wybranej karty bezprzewodowej i wyświetlić dostępne sieci bezprzewodowe z kilkoma szczegółowymi informacjami. Program jest prosty w obsłudze; interfejs został dobrze zorganizowany pod kątem umieszczenia wszystkich opcji, jednak kolorystyka głównego widoku nie wszystkim może przypaść do gustu, a niestety nie można jej zmienić.

Kiedy uruchomimy aplikację, automatycznie przeprowadzone zostanie skanowanie sieci, w wyniku którego na ekranie wyświetli się lista wszystkich sieci WiFi, które znajdują się w zasięgu naszej karty. Domyślnie wyświetlany jest widok w formie tabelarycznej, gdzie możemy odczytać informacje o nazwie danej sieci i jej dodatkowych parametrach (po kliknięciu na dowolną z nich). Możliwe jest tutaj także dodanie własnej, krótkiej notatki, by łatwiej identyfikować konkretne punkty dostępowe, np. „Router w dużym pokoju” albo „SmartTV od sąsiada”. Inne widoki są równie ciekawe, dostaniemy się do nich wykorzystując zakładki w dolnej części okienka programu. Umożliwiają bowiem zawężenie wyników tylko do sieci działających w zakresie 2.4GHz lub 5GHz, wyświetlając poszczególne nadajniki na swego rodzaju wykresie, który jednocześnie prezentuje jakość sygnału oraz jego umiejscowienie w przestrzeni dostępnych kanałów nadawania.

Aplikacja pozwala odświeżać listę sieci ręcznie, ale dostępny jest także tryb automatyczny, w którym skanowanie przeprowadzane jest automatycznie co pewien czas (domyślnie co jedną minutę). Dodatkową funkcją w programie jest opcja wyświetlenia kilku parametrów posiadanej karty sieciowej. Dostępne są także podstawowe ustawienia.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 4.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (8 głosów)

Strefa Download programu
WiScan Wi-Fi ScannerWiScan Wi-Fi Scanner 1.4.131
Wersja stabilna
3.1 MB | 2015-12-08

Ilość pobrań: 10149 | W tym miesiącu: 179 | W poprzednim miesiącu: 260

Komentarze (0)
WiScan Wi-Fi Scanner