w
googluj

Network Traffic Monitor 1.0.5.3


Network Traffic Monitor to niewielki program do monitorowania ilości danych, które przepłynęły przez nasze łącze internetowe. Dzięki możliwości ustawienia miesięcznych limitów, może zostać z powodzeniem wykorzystany do automatycznego informowania o zużytym transferze, w przypadku zbliżenia się do zadanej wartości megabajtów transferu – w ten sposób użytkownik będzie mógł uniknąć dodatkowych opłat, jeżeli jego dostawca Internetu (ISP), rozlicza go na takich zasadach (jest to najczęściej stosowana metoda w przypadku ofert Internetu mobilnego).

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy. Po jej uruchomieniu, na początku naszym oczom ukazuje się okienko podsumowujące zebrane informacje o połączeniu. Wyświetlany jest aktualny adres IP w sieci lokalnej, który przypisany jest komputerowi, adres MAC jego karty sieciowej, jak również kilka wartości podsumowujących ilość zużytego transferu (zarówno pobierania, jak i wysyłania), w odniesieniu do aktualnej sesji. Sesję w tym przypadku należy rozumieć jako okres od momentu uruchomienia programu, do aktualnej chwili. Warto tutaj zauważyć, iż nawet po tradycyjnym zamknięciu aplikacji „krzyżykiem”, pozostaje ona aktywna (co sygnalizuje ikonką na systemowym pasku zadań) i nadal gromadzi informacje o połączeniu.

Aby wykorzystać opcje związane z wykrywaniem zbliżającego się limitu transferu danych, należy skorzystać z ustawień, gdzie prócz samych ograniczeń będziemy mogli także sprecyzować daty ich rozliczania (np. miesięcznie konkretnego dnia lub codziennie). Z poziomu ustawień można również skorzystać z opcji zapisywania stanu programu w logach.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
Network Traffic MonitorNetwork Traffic Monitor 1.0.5.3
Wersja stabilna
0.02 MB | 2015-05-24

Ilość pobrań: 126 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Network Traffic Monitor