w
googluj

Who Is On My Wifi 4.0.5


Who Is On My Wifi – prosty w obsłudze program, który pozwala skontrolować jakie urządzenia podpięte są do naszej lokalnej sieci WiFi (w praktyce również kablowo do tego samego punktu dostępowego). Aplikacja skanuje wszystkie dostępne adresy IP danego routera, by wykryć, jakie urządzenia są do niego podłączone. Lista wykrytego sprzętu prezentowana jest na liście, włącznie z wieloma szczegółami, takimi jak nazwa urządzenia i inne parametry techniczne (adres MAC karty sieciowej, przypisany adres IP).

Poprzez stosowanie odpowiednich opcji, mamy możliwość zaznaczenia nieznanych urządzeń, by te były automatycznie blokowane. Co ważne, jest to możliwe również podczas ich pracy, a nie tylko przed ponownym podłączeniem do sieci. W praktyce oznacza to, że jeśli w danej chwili z naszej sieci (np. WiFi) korzysta niechciany host (np. sąsiad korzystający z tabletu), odpowiednio wyszukując to urządzenie na liście będziemy mieli opcję zamknięcia takiego połączenia i zablokowania go na przyszłość. Pozwoli to na programowe ograniczenie sieci bezprzewodowej jedynie do tych hostów, które rzeczywiście mogą korzystać z naszej sieci (umożliwi to więc wyeliminowanie tych odbiorców, którzy dysponują hasłem dostępowym, ale nie chcemy im już udostępniać Internetu).

Program jest bardzo prosty w obsłudze, co wspomagane jest przez samouczek, który przy przeprowadzaniu po raz pierwszy skanowania, radzi w wyskakującym okienku co należy zrobić w kolejnym kroku. Warto również zwrócić uwagę na ustawienia, gdzie dostępna jest opcja zawężenia zakresu skanowanej adresacji oraz możliwość skonfigurowania automatyki, dzięki której skanowanie będzie czasowo uruchamiane bez wiedzy użytkownika, by na bieżąco wykrywać kolejne hosty podpinające się do sieci.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android oraz iOS.

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja pakietu .NET Framework w wersji 3.5 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Who Is On My WifiWho Is On My Wifi 4.0.5
Wersja stabilna
1.47 MB | 2018-08-10

Ilość pobrań: 1084 | W tym miesiącu: 28 | W poprzednim miesiącu: 28

Komentarze (1)
Who Is On My Wifi
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.14 12:03
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Wygląda interesująco.
Who Is On My Wifi 4.0.3