w
googluj

NooG 2.6.8.0


NooG – program ułatwiający wyszukiwanie haseł w popularnych wyszukiwarkach internetowych (takich jak choćby Google czy Bing), który działa niezależnie od przeglądarek internetowych. To propozycja wychodząca naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników podczas generowania zapytań: pozwala w prostym formularzu uwzględnić takie elementy jak wyszukiwane hasło, witryna, na której powinno być znalezione, czas publikacji materiału, format poszukiwanego dokumentu (może to być na przykład plik PDF, prezentacja, czy też dokument Worda), czy nawet wybranie słów, które w znalezionym artykule znaleźć się nie mogą.

Większość z tym opcji jest naturalnie zaszyta bezpośrednio w wyszukiwarkach, jednak kombinacje znaków, które umożliwiają kreowanie tego typu zapytań są skomplikowane i większości osób będzie po prostu wygodniej skorzystać z opisywanego programu. Dodatkowym ułatwieniem podczas codziennej pracy z programem jest wyświetlanie niewielkiego paska wyszukiwania cały czas na pierwszym planie ponad pozostałymi aplikacjami działającymi na komputerze. Nie jest to kłopotliwe – pasek jest niewielki, za to rzeczywiście ułatwia szybki dostęp do pola wyszukiwania. Po wpisaniu wybranego hasła wystarczy użyć przycisku wyszukiwania, by aplikacja automatycznie przekierowała nas do wyników wyświetlonych w wybranym serwisie oraz ustalonej wcześniej przeglądarce internetowej.

Ciekawostką jest możliwość zapisywania ustalonych zestawów ustawień oraz późniejszego ich wczytywania. To znacznie przyśpieszy pracę, niwelując na przykład ewentualną konieczność każdorazowego zaznaczania języków i krajów, z których mogą pochodzić wyszukiwane przez nas treści (w większości wypadków najpewniej będzie to język polski, co bez zapisywania ustawień musielibyśmy za każdym razem ustawiać samodzielnie).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
NooGNooG 2.6.8.0
Wersja stabilna
0.63 MB | 2016-08-07

Ilość pobrań: 104 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
NooG