w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 627
Wszystkich postów: 946573
Wszystkich tematów: 141386

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7837 dni

160WiFi 4.1.8.0


160WiFi – niewielki program, który zamieni dowolny komputer osobisty z bezprzewodową kartą sieciową i dostępem do Internetu w sieciowy punkt dostępu – hotspot. Mimo stosunkowo prostych możliwości, znajdziemy tu kilka ciekawych ustawień, w tym opcję ograniczania prędkości połączenia dla konkretnych podłączonych urządzeń niezależnie od siebie oraz narzędzie monitorujące przepustowość naszego połączenia. Aplikacja jest świetnym rozwiązaniem głównie wówczas, gdy dysponujemy komputerem podłączonym do Internetu kablowo, ale jednocześnie dysponującym kartą WiFi – dzięki programowi zamienimy taki sprzęt w swego rodzaju bezprzewodowy router.

Program został świetnie zoptymalizowany pod kątem osób z mniejszym doświadczeniem. Aby z niego skorzystać, wystarczy w zasadzie uruchomienie aplikacji i (o ile nasza karta sieciowa nie jest wbudowana w komputer), podłączenie odpowiedniego adaptera WiFi do złącza USB. Program automatycznie wyszukuje odpowiednie sterowniki do urządzeń i instaluje – w zależności od wybranych opcji w ustawieniach – najnowsze dostępne lub najbardziej stabilne wersje oprogramowania. Kiedy instalacja urządzenia dobiegnie końca, wszystko jest gotowe do działania. W górnej części programu prezentowana jest nazwa rozgłoszeniowa stworzonej sieci WiFi (SSID) oraz hasło. Wartości te można oczywiście w dowolnej chwili zmieniać, wystarczy na nie kliknąć, by przystąpić do edycji.

Tyle zabiegów konfiguracyjnych jest wystarczające, by cieszyć się z aplikacji. Wystarczy teraz w urządzeniu, w którym chcemy skorzystać z udostępnionego Internetu (na przykład smartfonie czy laptopie) połączyć się z wybraną siecią i wpisać odpowiednie hasło. Na komputerze macierzystym (tym, który udostępnia połączenie), automatycznie zobaczymy wówczas listę podłączonych urządzeń i prędkość, z jaką wykorzystują w danej chwili łącze. Dzięki niewielkiemu panelowi administratora, mamy z tego poziomu możliwość tymczasowego lub całkowitego zablokowania wybranych odbiorców, a także indywidualnego ograniczania im prędkości (osobno dla pobierania i wysyłania danych).
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
160WiFi160WiFi 4.1.8.0
Wersja stabilna
9.52 MB | 2015-08-18

Ilość pobrań: 440 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
160WiFi