w
googluj

Open Live Writer 0.6.0


Open Live Writer to program umożliwiający tworzenie i publikowanie postów w popularnych serwisach blogowych, w formie okienkowej aplikacji przypominającej do złudzenia interfejs znany z programów pakietu Microsoft Office. Obsługiwane są między innymi serwisy WordPress, Blogger, TypePad, Moveable Type oraz DasBlog, zatem z pewnością znakomita większość użytkowników znajdzie zastosowanie opisywanego programu również w swoim przypadku. Narzędzie jest proste w obsłudze, jego interfejs bardzo przejrzysty i dopracowany, a funkcjonalność odpowiada możliwościom tworzenia postów w trybie online w aplikacjach webowych wybranych serwisów blogowych.

Co ciekawe, bardzo prosta jest również konfiguracja. Pierwsze uruchomienie programu rozpoczyna się od wymuszonego kreatora pierwszego połączenia, w którym wystarczy wybrać stosowany przez nas serwis, a następnie chwilę zaczekać, zalogować się w przeglądarce (wyrażając ewentualną zgodę na udostępnianie danych bloga aplikacji trzeciej) i wybrać skróconą nazwę bloga, która będzie go reprezentować w programie. Choć cały proces zajmuje krótką chwilę, od użytkownika wymaga jedynie oczekiwania i ewentualnego logowanie, za co należą się wielkie brawa (nietrudno sobie wyobrazić, iż proces integracji systemu blogowego z aplikacją desktopową mógłby być przecież bardziej skomplikowany).

Kiedy wszystko zostanie poprawnie ustawione, użytkownik ma możliwość tworzenia nowych postów. Ich elementy oraz formatowanie dodaje się z poziomu wstążki w górnej części, analogicznie jak choćby w programie Word. Stworzone posty można nie tylko publikować bezpośrednio z aplikacji, ale wcześniej również zasymulować, jak będzie wyglądać blog po opublikowaniu nowej treści. Całość sprawa naprawdę dobre wrażenie i z pewnością jest interesującą alternatywą dla wszystkich internetowych rozwiązań publikowania nowych treści w serwisach blogowych.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Open Live WriterOpen Live Writer 0.6.0
Wersja stabilna
5.2 MB | 2016-03-07

Ilość pobrań: 107 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Open Live Writer