w
googluj

Firefox Download Unblocker 6.0


Firefox Download Unblocker to bardzo prosty w użyciu program, który pozwala odblokować zabezpieczenia związane z pobieraniem plików, standardowo aktywne w najnowszych wersjach przeglądarki Mozilla Firefox. Wspomniane zabezpieczenia powstały po to, by już na etapie próby pobierania plików z Internetu, uchronić użytkownika przez ściągnięciem szkodliwego oprogramowania. Czasem jednak wspomniane zabezpieczenie działa zbyt restrykcyjnie, uniemożliwiając pobranie plików, które nie są zainfekowanie. Zdaniem producenta opisywanej aplikacji, zabezpieczenie można więc całkowicie wyłączyć, a ochronę powierzyć wyłączenie oprogramowaniu antywirusowemu, które zainstalowane jest na komputerze.

Dzięki takiemu posunięciu, żaden plik nie zostanie zablokowany podczas pobierania. Zyskamy więc możliwość ściągania programów dotychczas blokowanych niesłusznie, ale będziemy tym samym w stanie pobrać aplikacje rzeczywiście zainfekowane. Z tego powodu odradzamy korzystanie z takiego rozwiązania, o ile nie dysponujemy oprogramowaniem antywirusowym skanującym pobierane przez nas pliki z Internetu. W przeciwnym razie możemy z łatwością narazić się na szkody w prywatności czy plikach na dyskach.

Obsługa aplikacji jest zaś wyjątkowo prosta. Po jej uruchomieniu na ekranie wyświetlany jest aktualny stan usługi zabezpieczeń w Firefoxie. Wystarczy użycie jednego przycisku, by wyłączyć ograniczenia – można także równie sprawnie z powrotem przywrócić ich działanie, zwiększając tym samym bezpieczeństwo przeglądarki. Dzięki możliwości tak szybkiego przełączania stanu działania zabezpieczenia, z programu warto korzystać doraźnie – tylko w sytuacji, gdy blokowany przez filtry plik jest naszym zdaniem zaufany i pobranie go jest bezpieczne.

Ograniczenia!
Aplikacja działa poprawnie tylko we współpracy z „klasyczną” kompilacją Firefox; wszystkie przeglądarki, które tylko na niej bazują (np. Light Firefox) nie zawsze zostaną poprawnie rozpoznane.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
Firefox Download UnblockerFirefox Download Unblocker 6.0
Wersja stabilna
3.54 MB | 2019-10-21

Ilość pobrań: 313 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Firefox Download Unblocker