w
googluj

ConfigFox 1.4.3


ConfigFox – program umożliwiający zmianę wszystkich ustawień przeglądarki Mozilla Firefox oraz tworzenie nowych profilów użytkownika, bez konieczności jej uruchamiania. Stosowane są tutaj nazwy parametrów takie, jakie występują w kodzie przeglądarki, zatem aplikacja może się okazać ciekawa głównie z punktu widzenia bardziej zaawansowanych internautów, chcących w maksymalny sposób kontrolować działanie Firefoxa.

Wszystkie opcje programu uszeregowane są na liście, na której uwzględniono podkategorie. Tak utworzone drzewo może się okazać praktyczniejsze w obsłudze, od standardowego panelu ustawień w przeglądarce, który jest bardziej atrakcyjny wizualnie, ale tym samym może okazać się dla niektórych zbyt zagmatwany, a z punktu widzenia entuzjastów - zbyt ubogi w konkretne informacje o funkcjach.

Choć kierowany głównie do wymagających użytkowników, program pozostaje bardzo prosty w obsłudze i może być funkcjonalny również w ręku amatora. Wszystkie funkcje są łatwo dostępne, a zmiana ich wartości czy parametrów przebiega w wyświetlanym poniżej listy okienku. Aby utworzyć nowy profil ustawień, wystarczy skorzystać z menu w górnej części. Znajdziemy w nim również dodatkowe opcje związane z konfiguracją, w tym edycję kolorów dla wpisów na liście ustawień. To wygodne rozwiązanie, które pozwala łatwiej lokalizować nowo zmodyfikowane wpisy na długiej przecież liście wszystkich dostępnych opcji.

Przed skorzystaniem z aplikacji warto zajrzeć na stronę internetową producenta, na której w kilku punktach bardzo szczegółowo przedstawione są podstawowe opcje programu (wraz z dodatkowymi zrzutami ekranu).

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ConfigFoxConfigFox 1.4.3
Wersja stabilna 32-bitowa
1.24 MB | 2015-11-16
ConfigFox 1.4.3
Wersja stabilna 64-bitowa
1.32 MB | 2015-11-15
przejdź ConfigFox dla Android

Ilość pobrań: 255 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ConfigFox