w
googluj

Confide 5.7.1


ico
Confide to komunikator internetowy umożliwiający wysyłanie poufnych wiadomości - to może być tekst, dokument, grafika, nagranie głosowe - które zostaną automatycznie zniszczone po ich odczytaniu przez odbiorcę. Ani nie będzie można takich wiadomości zapisać (wykonanie zrzutu ekranowego na ekranie wiadomości jest zablokowane), ani przekazać ich dalej - po przeczytaniu przestają po prostu istnieć w jakiejkolwiek formie i gdziekolwiek są na świecie (urządzenie, serwer). Omawiany program dostępny jest dla komputerów stacjonarnych (Windows, Mac), jak i mobilnych (iOS, Android - tej wersji się teraz przyjrzymy).

Wszystkie wiadomości przesyłane w ramach aplikacji są szyfrowane. Zastosowano szyfrowanie typu end-to-end, polegające na tym, że tylko odbiorca wiadomości ma klucz do jej przeczytania, zaś wszelcy pośrednicy (tzn. serwer) mają do czynienia wyłącznie z zaszyfrowaną postacią. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, zastosowano również innowacyjne rozwiązanie: możliwe jest czytanie tylko jednego wiersza tekstu na raz, a w celu przeczytania kolejnego, trzeba wykonać gest przesunięcia palcem na dół bądź wskazać dany wiersz. Samo otworzenie wiadomości nie wyświetli jeszcze żadnego tekstu. Dotyczy to również zdjęcia - jeśli je załączono, wstępnie będzie zamazane.

Nie powinno dziwić, że po pierwszym uruchomieniu takiej aplikacji trzeba się zarejestrować. Podamy imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu oraz ustalimy hasło. Ważne: nie trzeba podawać numeru telefonu, ale trzeba podać adres e-mail. Następnie otrzymamy automatyczną wiadomość, zawierającą odnośnik potwierdzający chęć naszej rejestracji. Dopiero po zatwierdzeniu przejdziemy do kolejnego kroku, którym będzie możliwość przetestowania działania komunikatora i wysłania pierwszej poufnej wiadomości. Po przejściu do właściwego interfejsu zobaczymy listę naszych kontaktów z książki adresowej. Czy da się jednak wysłać zabezpieczoną wiadomość do osoby, która nie posiada Confide w swoim urządzeniu? I tak, i nie. Początkowo, aplikacja nie wyśle prawdziwej wiadomości, lecz tylko prostą instrukcję jej pobrania. Dopiero po utworzeniu swojego konta i otworzeniu aplikacji nasz odbiorca przeczyta wiadomość.

Confide to z całą pewnością jeden z najlepszych programów do wymiany zaszyfrowanych wiadomości różnego formatu. Dostępny jest dla wielu platform, zaś wersja dla Androida to same plusy: Material Design, przejrzysty, prosty interfejs i łatwa obsługa. Program ma wbudowany dyktafon dla potrzeb nagrania wiadomości głosowej, w ramach załącznika umożliwia zaś wykonanie zdjęcia od ręki po przejściu do domyślnej w naszym systemie aplikacji-aparatu fotograficznego, choć daje też sposobność wysłania wręcz dowolnego pliku z pamięci urządzenia po wybraniu go za pośrednictwem zewnętrznego eksploratora. Słowem: naprawdę wspaniały program!

Uwaga!
Dostępna jest wersja tego programu dla systemu Windows

Ograniczenia!
Rejestracja poprzez podanie adresu e-mail jest wymagana. Wersja Plus kosztuje 19,99 zł na miesiąc i daje możliwość usunięcia wiadomości wysłanej, ale jeszcze nieprzeczytanej przez odbiorcę; oprócz tego udostępnia dodatkowy motyw graficzny (ciemny).

Wymagania!
Android 4.0.3 i nowsze

Licencja: Freeware (darmowa)
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
ConfideConfide dla Android
2018-10-05
przejdź Confide dla Windows

Ilość pobrań: 12 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Confide