w
googluj

Free WiFi Hotspot 4.2.0


Free WiFi Hotspot to nieduży program pozwalający na stworzenie punktu dostępowego WiFi (hotspota) z anteny bezprzewodowej, w którą wyposażony jest nasz laptop bądź komputer stacjonarny. To nietypowy sposób na rozszerzenie zasięgu sieci oraz przekazanie sygnału sieciowego, którym dysponuje komputer, do innych urządzeń mobilnych.

Co najważniejsze, program jest bardzo prosty w obsłudze. Jego wykorzystanie sprowadza się do uruchomienia i uzupełnienia kilku danych związanych z nowym połączeniem. Wszystkie parametry techniczne ustalane są na bieżąco automatycznie, na podstawie podłączonych urządzeń sieciowych oraz sygnałów. Aby utworzyć nową sieć WiFi konieczne będzie stworzenie jej nazwy rozgłoszeniowej (będzie to nazwa sieci wyświetlana na urządzeniach mobilnych, z których będziemy próbowali uzyskać do niej dostęp), jak również hasła dostępu - im bardziej będzie skomplikowane, tym trudniej będzie je złamać, a tym samym ograniczyć niepowołany dostęp do naszego łącza. Na koniec pozostaje już tylko wybór odpowiedniego medium, którego sygnał chcemy udostępnić; może to być połączenie bezprzewodowe lub lokalne. Ostatnim etapem jest stworzenie hotspota oraz jego uruchomienie - program wykonuje te czynności automatycznie po sobie, po naciśnięciu odpowiedniego przycisku przez użytkownika.

Od tego momentu możliwe jest łączenie się z naszym komputerem z innych urządzeń wykorzystujących łączność WiFi. Internet udostępniany jest na bieżąco, a użytkownik nie musi martwić się ręcznych zarządzaniem całą usługą. Nie należy zapominać, iż w komputerach przenośnych wykorzystanie takiej funkcjonalności z pewnością negatywnie wpłynie na wydajność pracy akumulatora.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (3 głosów)

Strefa Download programu
Free WiFi HotspotFree WiFi Hotspot 4.2.0
Wersja stabilna
2.25 MB | 2018-08-12

Ilość pobrań: 2764 | W tym miesiącu: 20 | W poprzednim miesiącu: 64

Komentarze (0)
Free WiFi Hotspot