w
googluj

Reset-TCPIP 1.0.7


Reset-TCPIP to program umożliwiający resetowanie ustawień TCP/IP na komputerze. Może się okazać przydatny w sytuacji, gdy nie potrafimy połączyć się z Internetem, a wszystkie dotychczasowe sposoby naprawy tej usterki nie przyniosły efektów. Użycie tej aplikacji pozwoli upewnić się, że parametry połączeń TCP/IP zostały skonfigurowane według ustawień fabrycznych i wyeliminować błędy, a przynajmniej wykluczyć kwestię konfiguracji połączeń na liście możliwych przyczyn braku połączenia z Internetem.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, ponieważ sprowadza się do użycia jednego przycisku, po naciśnięciu którego automatycznie resetowana jest zawartość odpowiedniego pliku na dysku, który odpowiedzialny jest za konfigurację TCP/IP. Ponieważ informacje tego dokumentu muszą być spójne od początku do końca, procesu tego nie można przerwać lub anulować. Trwa on kilka do kilkudziesięciu sekund, a po jego zakończeniu komputer jest automatycznie restartowany (należy więc pamiętać o uprzednim zapisaniu zmian we wszystkich otwartych dokumentach). Najbezpieczniej będzie wykorzystać program w sytuacji, kiedy w tle nie korzystamy z żadnej innej aplikacji (szczególnie takiej, która wykorzystuje połączenie internetowe).

Po automatycznym ponownym uruchomieniu komputera załadowany zostaje już plik z nowymi (zrestartowanymi) ustawieniami TCP/IP. Jeżeli nadal nie mamy połączenia z Internetem, pozostaje nam poszukiwać błędu na innym polu; teraz mamy już pewność, że ustawienia połączeń zostały przywrócone do fabrycznych. Program tworzy plik logu ze swojej pracy, w którym możemy podglądnąć efekty jego działania.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Reset-TCPIPReset-TCPIP 1.0.7
Wersja stabilna
0.93 MB | 2014-11-23

Ilość pobrań: 335 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Reset-TCPIP