w
googluj
pl

I2P 0.9.32


I2P to konsola zarządzania prywatną siecią, która umożliwia komunikowanie się przez Internet z wykorzystaniem własnych rozwiązań, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo i prywatność nawiązywanych połączeń. Rozwiązanie to powstało z myślą o stworzeniu własnej, wirtualnej podsieci Internetu, w ramach której użytkownicy będą funkcjonować na ustalonych zasadach oraz bezpiecznie przesyłać zaszyfrowane dane. Opisywany program jest uruchamiany w przeglądarce internetowej i umożliwia kontrolowanie wielu parametrów tworzonej sieci połączeń.

Warto zauważyć, iż dostarczone rozwiązania pozwalają na stworzenie kompletnej podsieci. Umożliwiają to dedykowane narzędzia stworzone do kreowania stron, skrzynek pocztowych, forów, blogów, wymiany plików oraz wykorzystania komunikacji w czasie rzeczywistym w formie czatu. Wszystkim użytkownikom rozpoczynającym pracę z opisywanym oprogramowaniem warto doradzić sięgnięcie do najczęściej zadawanych pytań (FAQ), które dostępne są w dokumentacji na stronie producenta. To znakomite źródło wiedzy. Dostępne jest jednak jedynie w języku angielskim, pomimo istnej mieszanki polsko- i anglojęzycznych nagłówków z pytaniami.

Jeśli chodzi o samą obsługę konsoli, jest ona bardzo intuicyjna. Sprowadza się do wybierania kolejnych usług czy ustawień z poziomu menu głównego, które zostało zorganizowane w formie czytelnych ikon. Jest to rozwiązanie podobne do paneli graficznych administratorów serwerów, zatem prezentuje wysoką czytelność i nie powinno nikomu przysporzyć większych trudności. Do wad programu można natomiast zaliczyć stosunkowo długi czas uruchamiania się.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android.

Wymagania!
Aby umożliwić komunikację, konieczne jest odpowiednie skonfigurowanie naszego połączenia sieciowego, co zostało dokładnie opisane przez producenta na tej stronie (w języku polskim).

Spolszczenie!
Choć główna funkcjonalność została dobrze przetłumaczona, informacje wyświetlające się w oknie informacji w konsoli, pozostają w języku angielskim.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
I2PI2P 0.9.32
Wersja stabilna
17.59 MB | 2017-11-12

Ilość pobrań: 135 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
I2P