w
googluj

Password Sniffer Console 2.0


Password Sniffer Console to konsolowy program do podsłuchiwania haseł przepływających przez urządzenia sieciowe naszego komputera, które bazują na wykorzystaniu protokołów HTTP, FTP, POP, IMAP oraz SMTP. Działanie opiera się na rozkodowywaniu informacji zapisanych w odpowiednich pakietach, które zawierają w sobie często jawnie przesyłane hasło i pozostałe dane logowania do dowolnego serwisu wykorzystującego wspomniane protokoły.

Całość zamknięta została w testowym interfejsie, jednak nie do końca należy program mylić ze skryptem, działającym w wierszu polecenia Windowsa; tutaj mamy do czynienia z programem, który wymaga instalacji, a sposób obsługi poprzez polecenia nie jest całkowicie identyczny z tym, który znany jest z rozwiązania systemowej konsoli. Aby poznać odpowiednią składnię poleceń, najlepiej będzie skorzystać z krótkich instrukcji dostępnych na stronie producenta programu. O ile nie chcemy jednak wykorzystywać szczególnie zaawansowanych możliwości, samo uruchomienie aplikacji, a następnie kontynuowanie poprzez kliknięcie dowolnego klawisza oraz wybór urządzenia, które chcemy podsłuchiwać (dostępne w przypadku, gdy komputer korzysta z więcej niż jednej karty sieciowej), jest bardzo proste i nie wymaga stosowania żadnych poleceń.

Warto zauważyć, że, choć program wykorzystuje słabości wspomnianych protokołów przesyłu danych i w zasadzie odczytuje z nich informacje, które przesyłane są jawnie, z programu warto korzystać z rozwagą, by nie naruszyć prywatności innych użytkowników komputera, bo zapewne do takiego typu podsłuchu program będzie służyć w większości przypadków.

Wymagania!
Do poprawnego funkcjonowania program wykorzystuje pakiet WinPcap, jednak w razie potrzeby automatycznie go instaluje. Użytkownicy systemu Windows 8 (8.1) powinni zastosować się do dodatkowych wskazówek instalacyjnych, które można znaleźć na stronie producenta (konieczne będzie ręczne zainstalowanie dodatkowych sterowników).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Password Sniffer ConsolePassword Sniffer Console 2.0
Wersja stabilna
1.6 MB | 2015-01-16

Ilość pobrań: 193 | W tym miesiącu: 5 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Password Sniffer Console