w
googluj
pl

Instagram Downloader 2.5


Instagram Downloader to darmowy i prosty w obsłudze program, który służy do zbiorowego pobierania fotografii i obrazów opublikowanych na koncie dowolnego użytkownika serwisu Instagram. Za pomocą aplikacji możemy w bardzo łatwy sposób pobrać wybrane albo wszystkie grafiki z naszego instagramowego konta, jak również z kont należących do innych osób.

Rejestracja w Instagram nie jest wymagana do korzystania z programu, jednak ułatwia ona przeglądanie zasobów kont użytkowników tego serwisu. Należy pamiętać, że zarejestrować możemy się tylko poprzez aplikację Instagram, która działa na urządzeniach mobilnych.

Obsługa programu sprowadza się do kilku prostych kroków. W okienku startowym Instagram Downloader wpisujemy pełną nazwę wybranego konta użytkownika, po czym wciskamy klawisz Enter. Program przez pewien czas wyszukuje obrazy udostępnione na koncie, a po ukończeniu tej operacji wyświetla ich miniatury graficzne w kolejnym oknie. Możemy w nim zaznaczyć interesujące nas grafiki i po prostu kliknąć w przycisk Pobierz, dzięki czemu zostaną one zapisane na naszym dysku. Warto dodać, że po kliknięciu w daną miniaturę, zostanie wyświetlony pełny podgląd oryginalnego obrazu. Konfiguracja programu pozwala na wybór katalogu docelowego dla pobieranych plików, a także na ustawienie określonej wersji językowej interfejsu.

Szata graficzna aplikacji jest bardzo skromna i właściwie nie rzuca się w oczy, jednak miniatury obrazów wyświetlane w oknie wyników dodają jej pewnego uroku. Z obsługą aplikacji poradzi sobie bez problemów właściwie każdy użytkownik, dlatego producent nie udostępnia pliku pomocy ani innych instrukcji.

Uwaga!
Instagram Downloader niekiedy przestaje działać czy zawiesza się bez wyraźnych powodów (być może dzieje się tak tylko w przypadku kont z ilością obrazów przekraczającą 1000 pozycji). Nie należy zrażać się tą wadą programu - często po ponownym uruchomieniu aplikacja działa już prawidłowo wobec interesującego nas konta. Błąd zapewne zostanie naprawiony w kolejnych wersjach narzędzia.
Instalator Instagram Downloader proponuje także instalację programów zewnętrznych. Mogą to być np. toolbary, które zmieniają silnik wyszukiwania przeglądarki internetowej w celu wyświetlania treści reklamowych itp. Aby pominąć instalację tych aplikacji, należy w kolejnych okienkach instalatora wybierać opcje Skip oraz Decline.

Spolszczenie!
Program domyślnie startuje z angielską wersją językową interfejsu. Język polski można wybrać w ustawieniach narzędzia, wywoływanych poprzez ikonkę umieszczoną w prawym górnym rogu okienka wyszukiwania.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
Instagram DownloaderInstagram Downloader 2.5
Wersja stabilna
1.07 MB | 2016-01-15

Ilość pobrań: 654 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
Instagram Downloader
avatararrow
~rekinu | 2014.06.23 16:57
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ale nadal nie ma możliwści rejestracji z tego programu :(
Instagram Downloader 1.3