w
googluj

Flickr Downloadr 2.0.4.0


Flickr Downloadr to niewielka aplikacja pozwalająca na grupowe pobieranie fotografii z popularnego serwisu internetowego Flickr. Program pozwala na wyszukiwanie treści z uwzględnieniem tagów, tekstu, nazw użytkowników oraz grup. Wyszukuje grafiki, które, na podstawie licencji, którymi są obarczone, można pobierać zgodnie z prawem. Oferuje przy tym różne sposoby prezentacji wyników wyszukiwania oraz kilak ustawień, które wpłyną na szybkość wyświetlenia obrazów oraz typy licencji, które będą wyszukiwane.

Choć program jest niewielki, warto zwrócić uwagę na ustawienia związane z wyświetlaniem wyszukiwanych grafik, bowiem znacząco wpływają one na szybkość pracy aplikacji, szczególnie, jeśli użytkownik nie dysponuje wystarczająco szybkim łączem internetowym. Mamy bowiem możliwość zawężenia ilości wyświetlanych miniatur zdjęć na jednym ekranie okna aplikacji. Jest to o tyle ważne, że program najpierw pobiera wszystkie zdjęcia, a dopiero później prezentuje wyniki wyszukiwania. Z tego powodu posiadaczom stosunkowo wolnych łączy internetowych polecane jest zawężenie listy do możliwie niedużej ilości wyników (przykładowo 5 lub 10), a jedynie użytkownikom wystarczająco szybkiego Internetu, do aż pięciuset.

Podczas przeglądania zdjęć, mamy możliwość zaznaczania ich do pobrania w dalszej kolejności. Gdy skończymy przeglądać bazę, aplikacja poinformuje nas, ile z wybranych fotografii (na podstawie licencji, którą nadał im fotograf) możemy pobrać na dysk. W następnym kroku wystarczy już tylko potwierdzić ścieżkę folderu docelowego na komputerze, gdzie zapisane zostaną fotografie.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Flickr Downloadr



Flickr Downloadr 2.0.4.0
Wersja stabilna
1.9 MB | 2014-05-14

Ilość pobrań: 112 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Flickr Downloadr