w
googluj

ImageCacheViewer 1.20


ImageCacheViewer to darmowy program służący do wykrywania plików graficznych przechowywanych w pamięci cache przeglądarki internetowej. Obrazy są zapisywane w pamięci podręcznej przeglądarki, w czasie gdy odwiedzamy rozmaite witryny. Narzędzie skanuje pamięć cache i prezentuje informacje odnoszące się do wykrytych w niej plików graficznych. W dolnej części okna programu wyświetlany jest podgląd wybranego obrazu.

Aplikacja obsługuje przeglądarki Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Google Chrome. Informacje dotyczące obrazów są przedstawiane w kolumnach i odnoszą się do adresu URL grafiki, przeglądarki użytej do jej wyświetlenia, typu MIME (typ zawartości), czasu WWW obrazka, czasu wczytania go do pamięci przeglądarki, a także rozmiaru oraz nazwy pliku graficznego. Można ukrywać i wyświetlać poszczególne kolumny, jak również porządkować wyniki według wybranej kategorii. Program pozwala na zaznaczanie i kopiowanie całych rzędów z informacjami lub jedynie samych obrazów czy adresów URL do nich prowadzących. Rezultaty skanowania można wyeksportować do plików TXT, CSV, XML oraz HTML. Dostępne są również funkcje pozwalające na szybkie przejrzenie informacji o danej grafice oraz wyszukiwanie rezultatów skanowania według wprowadzonych ciągów znaków.

ImageCacheViewer domyślnie wyświetla informacje o obrazach zapisanych w pamięci cache przeglądarki w ciągu ostatniej doby. Filtr ten można zmienić w zaawansowanych ustawieniach programu - wystarczy otworzyć je za pomocą klawisza F9 lub menu Options. Ustawienia pozwalają również na wyłączenie lub włączenie skanowania folderów, w których przechowywana jest pamięć cache przeglądarek (katalogi domyślne lub podane przez nas samych), a także na pokazywanie jedynie wyników zawierających określone ciągi znaków. Dodatkowo, za pomocą menu Options, można włączyć wyświetlanie czasu w kolumnach według systemu GMT.

Interfejs graficzny aplikacji nie prezentuje się zbyt efektownie. Obsługa narzędzia jest na tyle prosta, że mniej zaawansowani użytkownicy powinni opanować ją bez problemów. Twórca programu nie udostępnia żadnego pliku pomocy ani pozostałych instrukcji.

Uwaga!
Program nie będzie w stanie współpracować prawidłowo z przeglądarką, która przy zamknięciu automatycznie usuwa pamięć cache - należy wyłączyć tę opcję w ustawieniach przeglądarki.

Zaleca się zamknięcie wszystkich okien przeglądarki przed przystąpieniem do skanowania i analizy wyników.
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik wykonywalny.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
ImageCacheViewerImageCacheViewer 1.20
Wersja stabilna
0.08 MB | 2018-08-31

Ilość pobrań: 126 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
ImageCacheViewer