w
googluj
pl

WhoisThisDomain 2.42


WhoisThisDomain to niewielka aplikacja, której zadaniem jest pozyskanie i przedstawienie użytkownikowi danych dotyczących właściciela wybranej domeny internetowej. Program jest zintegrowany z serwisem WHOIS, pozwalającym na sprawdzanie wielu danych dotyczących stron internetowych i poszczególnych użytkowników.

Aplikacja dysponuje prostym interfejsem i nie jest trudna w obsłudze. Adres domeny, której właściciela chcemy ustalić, wpisujemy w pole tekstowe wyświetlane po uruchomieniu programu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wpisać ich więcej niż jedną naraz, oddzielając je spacjami lub przecinkami. Możliwe jest również utworzenie listy domen oraz ich rozszerzeń.

Po określeniu domeny, jaką chcemy zbadać, program łączy się ze swoją bazą danych i pobiera potrzebne informacje, które następnie są prezentowane w formie tekstowej. Znajdziemy wśród nich: nazwy i adresy serwerów, na których postawiony jest portal, datę jego utworzenia, ostatniej modyfikacji usług hostingowych oraz ich przewidywanego wygaśnięcia, dane firmy, na którą zarejestrowany jest hosting oraz dane lub rodzaj podmiotu, który dokonał rejestracji. Zebrane w ten sposób wiadomości można wyświetlić i zapisać również w formie pliku tekstowego lub raportu HTML.

WhoisThisDomain to ciekawe narzędzie zarówno dla osób, które chcą z takich czy innych względów ustalić właściciela wybranego serwisu (lub chociaż jego hostingu), jak i dla użytkowników poszukujących szybkiego sposobu na masowe sprawdzanie dostępności nazw domen.

Uwaga!
Program występuje również w wersji przenośnej.

Spolszczenie!
By program działał w polskiej wersji językowej, należy pobrać spolszczenie, a następnie przenieść je do folderu, do którego wcześniej wypakowaliśmy lub zainstalowaliśmy aplikację.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.7 (3 głosów)

Strefa Download programu
WhoisThisDomainWhoisThisDomain 2.42
Wersja stabilna
0.14 MB | 2020-04-02
Spolszczenie do WhoisThisDomain

Ilość pobrań: 334 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
WhoisThisDomain