w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 403
Wszystkich postów: 962490
Wszystkich tematów: 166775

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7785 dni

ChrisPC DNS Switch 4.65


System DNS to mechanizm umożliwiający „przełożenie” nazw witryn internetowych z postaci zrozumiałej dla ludzi na postać zrozumiałą dla komputera. To dzięki niemu możemy, przykładowo, wpisać na pasku adresu „programosy.pl”, zamiast mozolnie wklepywać adres IP serwera Programosów.

Program ChrisPC DNS Switch pozwala na prostą i bezproblemową zmianę serwera DNS, używanego przez nasz system, co może pozwolić na skrócenie odczuwalnego przez użytkownika czasu ładowania się stron internetowych lub na poprawę prywatności.

Główne okno programu udostępnia dwie podstawowe możliwości: przywrócenie poprzednich ustawień DNS oraz wprowadzenie nowych. Przed przywróceniem poprzednich ustawień, konieczny jest wybór adaptera sieciowego, dla którego chcemy przeprowadzić tę operację. Możliwy jest podgląd obecnych ustawień DNS i dwa stopnie ich cofnięcia: do stanu sprzed ostatniej zmiany lub do stanu początkowego, domyślnego.

Z kolei zmiana serwera DNS wiąże się z ręcznym wprowadzeniem jego adresu/adresów lub wyborem ich z rozwijalnej listy, połączonej z bazą danych. Program ChrisPC DNS Switch dysponuje bogatą i na bieżąco aktualizowaną bazą serwerów DNS, w której poszczególne elementy podzielone są na cztery kategorie: zwykłą (serwery publiczne), rodzinną, bezpieczną i anonimową. Widoczna jest też ich nazwa oraz dwa adresy: preferowany i alternatywny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do tej bazy dodać własne pozycje i modyfikować istniejące. W zależności od potrzeb, zmiany ustawień DNS można dokonać dla wszystkich adapterów sieciowych lub jedynie dla bieżącego.

Aplikacja ChrisPC DNS Switch to wydajne i łatwe w obsłudze narzędzie, którym powinni zainteresować się wszyscy użytkownicy planujący zmianę swoich ustawień DNS.
Licencja: Freeware (darmowa tylko do użytku domowego)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (4 głosów)

Strefa Download programu
ChrisPC DNS SwitchChrisPC DNS Switch 4.65
Wersja stabilna
1.32 MB | 2024-04-24

Ilość pobrań: 310 | W tym miesiącu: 3 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
ChrisPC DNS Switch