w
googluj

Simple IP Config 2.9.3


Simple IP Config to niewielkie narzędzie służące do szybkiego modyfikowania podstawowych ustawień połączenia sieciowego - adresu IP, maski podsieci, bramy sieciowej i serwerów DNS. Program wykrywa dostępne połączenia i pozwala na ich konfigurację – możemy zdecydować, czy adres IP, maska, brama i ustawienia serwerów DNS będą pozyskiwane automatycznie (DHCP), czy też zostaną wybrane przez nas manualnie.

W rubryce Current Information wyświetlane są aktualne właściwości IP, maski podsieci, bramy sieciowej, serwerów DNS i serwera DHCP, a także status aktywności interfejsu sieciowego. Aplikacja pozwala na tworzenie i używanie wielu profili z różnymi konfiguracjami IP. Profile są zapisywane w plikach INI, w razie potrzeby można wczytać interesującą nas konfigurację z takiego pliku (niekoniecznie stworzonego w Simple IP Config). Możliwe jest „wyciąganie” ustawień połączenia korzystającego z DHCP i automatyczne przenoszenie ich do pól konfiguracji manualnej. Oprócz tego, w menu Tools dostępna jest opcja pozwalająca na kopiowanie aktualnych parametrów IP, maski podsieci, bramy sieciowej, serwerów DNS i DHCP do ustawień różnych profili. Za pomocą menu View otworzymy tryb zaawansowany, oferujący możliwość wyłączenia interfejsu sieciowego oraz zapory Windows. Narzędzie oczywiście nie pomoże w modyfikacji publicznego adresu IP. Okno programu można w każdej chwili ukryć w zasobniku systemowym Windows.

Warto dodać, że wersja rozwojowa aplikacji posiada nieco więcej funkcji - m.in. została zwiększona szybkość pozyskiwania adresów IP, wzrosła ogólna wydajność działania narzędzia, wykrywane są również wyłączone połączenia, pojawił się intuicyjny pasek narzędziowy, profile można układać za pomocą metody przeciągnij i upuść, nazwy profili zmieniamy bezpośrednio w liście, program posiada nowy wygląd, oferujący kilka motywów kolorystycznych. Niestety jest to wersja Alpha, tak więc niektóre opcje mogą nie działać prawidłowo.

Interfejs programu jest dość przeciętny pod względem wizualnym, zwłaszcza jeżeli chodzi o wersję stabilną. Wersja Alpha jest bardziej przyjemna dla oka i oferuje kilka kolorów szaty graficznej. Mniej zaawansowani użytkownicy powinni bez problemów poradzić sobie z obsługą aplikacji, jednak warto by posiadali chociaż podstawową wiedzę o połączeniach sieciowych i adresach IP. Na stronie deweloperskiej Simple IP Config (administrowanej przez twórcę programu), można zapoznać się z dokumentacją oraz logiem zmian.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik wykonywalny. Aplikacja nie zostawia śladów w rejestrze Windows i można ją uruchamiać np. z pendrive'a.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Simple IP ConfigSimple IP Config 2.9.3
Wersja stabilna
0.76 MB | 2019-03-21

Ilość pobrań: 616 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 7

Komentarze (0)
Simple IP Config