w
googluj
pl

Google Drive 1.15.6464.0228


Google Drive to dysk internetowy, oferujący użytkownikowi możliwość przechowywania danych w tak zwanej chmurze. Program póki co nie oferuje zbyt wielu opcji konfiguracyjnych, niemniej jest z pewnością warty wypróbowania. Dużą zaletą aplikacji jest współpraca z pozostałymi narzędziami Google. Mowa przede wszystkim o usłudze Docs, pozwalającej na tworzenie rozmaitych dokumentów w trybie online. Po zalogowaniu się na konto, otrzymamy dostęp do wszystkich zgromadzonych na serwerze plików. Zachowana zostanie również struktura danych (podział na katalogi i podkatalogi).

Program obsługuje się bardzo prosto. Narzędzie jest minimalizowane do zasobnika systemowego - za pomocą menu można zapoznać się z aktualnym zapełnieniem dostępnej przestrzeni, przejść do katalogu z danymi lub otworzyć dokumenty udostępniane przez innych użytkowników usługi. Warto zaznaczyć, że aplikacja pozwala także na pracę w trybie offline (bez dostępu do Internetu). Wszystkie zgromadzone przez nas pliki są dostępne z poziomu katalogu - operujemy na nich w sposób analogiczny do zwykłych danych dyskowych. Dużym ułatwieniem są dodatkowe ikonki w Eksploratorze Windows i kontrolkach systemowych. Informują one użytkownika o aktualnym statusie synchronizacji danych. Proces przesyłania i pobierania informacji z serwerów Google można w każdej chwili przerwać, naciskając na przycisk Pause. Możemy również określić, które katalogi mają być automatycznie synchronizowane z chmurą.

Narzędzie pozwala w wersji bezpłatnej na archiwizację 5 gigabajtów danych. Dodatkowe pakiety oferowane są w kilku, dosyć atrakcyjnych cenowo abonamentach. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie projektu.

Wymagania!
Do skorzystania z usługi niezbędne jest założenie konta Google. Wystarczy posiadanie konta Gmail bądź innego, powiązanego z usługami producenta najpopularniejszej wyszukiwarki.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.8 (13 głosów)

Strefa Download programu
Google DriveGoogle Drive 1.15.6464.0228
Wersja stabilna
0.86 MB | 2014-04-15

Ilość pobrań: 1847 | W tym miesiącu: 50 | W poprzednim miesiącu: 41

Komentarze (1)
Google Drive
avatararrow
~Bioshunter | 2014.02.27 09:52
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
W zasadzie udzielamy Google licencji na wykorzystywanie (a dokładniej wykorzystywanie, udostępnianie, przechowywanie, reprodukowanie, modyfikowanie, przesyłanie, publikowanie, publiczne prezentowanie i wyświetlanie oraz rozpowszechnianie tych materiałów, a także na tworzenie na ich podstawie dzieł pochodnych) naszych plików. Niby w następnym zdaniu można przeczytać iż licencja przyznaje prawa w ograniczonym zakresie, lecz zakres ten jest tak naprawdę... praktycznie nieograniczony (bo przez "utrzymywanie, promocję i udoskonalanie Usług oraz tworzenie nowych" można rozumieć niemal wszystko). Co więcej licencja ta pozostaje w mocy nawet gdy przestaniemy korzystać z usług Google, a jej ramy czasowe nie zostały czasowo ograniczone....
Google Drive 1.14.6059.0644