w
googluj
pl

PotPlayer 1.7.2233 + 1.7.2638 Beta


PotPlayer w polskiej wersji językowej to bezpłatny, solidny odtwarzacz multimedialny. Aplikacja została stworzona na bazie popularnych rozwiązań Open Source, dzięki czemu jest dosyć regularnie rozwijana i wzbogacana o nowe funkcje. Program radzi sobie z obsługą najpopularniejszych formatów audio/wideo, odczytywaniem płyt CD/DVD/Blu-ray, wyświetlaniem obrazu z kamer internetowych oraz odtwarzaniem mediów strumieniowych. Daum PotPlayer współpracuje także z kartami telewizji cyfrowej i analogowej. Pozwala również na wyświetlanie napisów o zadanych parametrach oraz synchronizowanie ich względem wyświetlanego obrazu. Warto dodać, że PotPlayer posiada opcje pobierania i wczytywania dopasowanych napisów z bazy OpenSubtitles do odtwarzanego filmu. Wszystkie te cechy sprawiają, że narzędzie będzie bardzo dobrym wyborem dla wymagających użytkowników.

Program obsługujemy bardzo podobnie do innych odtwarzaczy. W głównym oknie znajdziemy podstawowe kontrolki sterujące (start, stop, następny, poprzedni, regulacja głośności, przewijanie). Kolejne panele zawierają korektor graficzny z wbudowanymi zestawami ustawień, narzędzia do kalibracji parametrami obrazu (naświetlenie, nasycenie, wygładzanie, wyostrzanie), opcje pozwalające na zmianę rozmiaru napisów czy przyspieszenie/zwolnienie odtwarzania. Jedną z najbardziej istotnych cech Daum PotPlayer są rozbudowane możliwości dostosowania ustawień związanych z dekoderami i filtrami. Za pośrednictwem odpowiedniego panelu konfiguracyjnego zmienimy priorytety czy domyślne dekodery audio/wideo.

Pozostałe funkcje programu:
- obsługa wizualizacji (w tym wczytywanie tych kompatybilnych z Windows Media Player),
- przechowywanie listy ulubionych plików użytkownika,
- tryb płynnego odtwarzania (dodawanie efektów Fade In/Fade Out),
- podgląd informacji na temat wczytanego pliku i statusu odtwarzania (przydatne w przypadku danych strumieniowych),
- obsługa wtyczek Winamp DSP,
- szeroka funkcjonalność związana z zarządzaniem listami odtwarzania (sortowanie i wyszukiwanie pozycji, usuwanie martwych wpisów, zmiana nazw),
- wbudowana baza stacji radiowych i telewizyjnych,
- przechwytywanie dźwięku do jednego z popularnych formatów (OGG, MP3, WAV, AAC, AC3),
- zapisywanie zrzutów ekranowych z filmów,
- przechwytywanie wideo (możliwość wyboru formatu, dekodera wideo, dekodera audio, przepływności, rozdzielczości, liczby klatek na sekundę),
- usuwanie przeplotu z filmów,
- dodawanie efektów do wyświetlanego obrazu (obracanie, odbicie lustrzane, miękkie rozmycie, wyostrzenie, korekta poziomów, usuwanie szumów 3D, WarpSharp, Motion Blur),
- możliwość obsługi z poziomu linii poleceń,
- w pełni konfigurowalne skróty klawiaturowe i zachowanie myszy,
- normalizacja audio i dodawanie pogłosu,
- duże możliwości związane z dostosowaniem rozmiaru okna, pozycji i proporcji obrazu,
- automatyczne wykonywanie akcji po zakończeniu odtwarzania (na przykład zamknięcie aplikacji bądź wyłączenie komputera),
- eksport/import konfiguracji.

Wygląd interfejsu możemy zmieniać za pomocą skórek. Kilka podstawowych zainstalujemy wraz z aplikacją, pozostałe pobierzemy z oficjalnej strony projektu. Kolejne opcje związane z estetyką okna znajdziemy w panelu konfiguracji. W prosty sposób możemy ustawić przezroczystość, logo, schemat kolorystyczny, krój i rozmiar czcionki. Kolejną zaletą jest możliwość integracji z Eksploratorem Windows (menu widoczne po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na plik bądź katalog). Aplikację ustawimy także jako domyślny odtwarzacz dla wybranych formatów danych.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.1 (620 głosów)

Strefa Download programu
PotPlayerPotPlayer 1.7.2233
Wersja stabilna 32-bitowa
20.17 MB | 2017-05-25
PotPlayer 1.7.2233
Wersja stabilna 64-bitowa
21 MB | 2017-05-25
PotPlayer 1.7.2638 Beta
Wersja rozwojowa
20.25 MB | 2017-06-24
przejdź
PotPlayer Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 131938 | W tym miesiącu: 694 | W poprzednim miesiącu: 993

Komentarze (105)
PotPlayer
Krzysztof | Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
~zaatkao | 2017.01.27 16:33
5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
W opisie OBSŁUGUJE XP a podczas instalacji NIE OBSŁUGUJE XP to się urwa zastanówcie może????
PotPlayer 1.6.63891
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
~ManiakFilmowy | 2016.03.24 09:51
7 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Zostawia konkurencje daleko, ale to bardzo daleko w tyle! Polecam!
PotPlayer 1.6.59347
Krzysztof | Komentarz został wyminusowany | wyświetl
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
~observer | 2015.12.09 22:03
5 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@ ~Miłośnik filmów
Może to nie jest do końca to, czego oczekujesz, ale dostępna jest funkcja umożliwiająca wyświetlanie w obszarze czatu (skórka domyślna) wszystkich dostępnych przeglądarek (scen, napisów i menu) z możliwością ustawienia menu do którego chcesz mieć szybki dostęp. Nie ma teraz potrzeby używania PPM i menu kontekstowego.
PotPlayer 1.6.57398
avatararrow
~kuska | 2015.09.16 20:51
10 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Najlepszy odtwarzacz multimedialny w zasobach programosów.
PotPlayer 1.6.56209
avatararrow
~Miłośnik filmów | 2015.07.24 00:36
21 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Używałem chronologicznie:
- Windows Media Player, z zewnętrznymi kodekami do czasu zaimplementowania przez Microsoft DMO był całkiem fajny. Potem nie dało się oglądać filmów z napisami, trzeba było co chwila coś doinstalowywać - ogólnie walka non stop.
- wtedy zacząłem eksperymentować. ZoomPlayer, BestPlayer, AllPlayer, MP Classic a w końcu przez prawie dwa lata VLC. VLC merytorycznie robi co trzeba ale interfejs konfiguracyjny pisało chyba kilka nawzajem zwalczających się osób bo brak w nim jakiejkolwiek spójności i konsekwencji.
- po dwóch latach dałem za wygraną i trafiłem na KM Player. Wow. Widać, że pisał to jeden człowiek, bo w jakimkolwiek miejscu menu się znajdziesz wszędzie obowiązuje podobna logika. Stałem się fanem KM playera, zrobiłem własną skórkę, skonfigurowałem do korzystania ffdShow jako zewnętrznego filtra dobierając odpowiednią kompilację, odpowiednie splittery itp. Miałem wtedy niezbyt szybkiego kompa a już chciałem oglądać filmy w full HD. Dało się. Ale autor niestety sprzedał soft jakiejś komercyjnej firmie, która zajęła się doprowadzaniem tegoż softu do ruiny.
- nie zrażony tym autor KM Playera zaczął pisać potPlayera i to jest w końcu porządny soft do odtwarzania filmów. Skonfigurować go można na dowolne sposoby, ale, co najważniejsze, potPlayer domyślnie wykorzystuje własne kodeki, nie instalując niczego w systemie. I to jest super, bo ingerencja w systemową ścieżkę odtwarzania mulimediów kończy się wcześniej czy później przeinstalowaniem systemu, co jest bolesne, bo pal sześć sam system - instalacja trwa pół godziny. Ale ponowna instalacja całego niezbędnego softu i jego bieżąca konfiguracja to już ładne kilka tygodni.

PotPlayer to bezsprzecznie najlepszy w tej chwili odtwarzacz multimediów. Wymaga trochę wiedzy o kontenerach, splitterach, kodekach, filtrach, rendererach i innych tego typu koszmarach aby uzyskać max wydajności i jakości obrazu. Wymaga też nieco inteligencji od użytkownika aby pojąć dość rozbudowany konfigurator. Na szczęście menu konfiguracyjne jest spójne i konsekwentne więc po zrozumieniu logiki, którą kierował się twórca ma się spore pole do popisu. Jeżeli ktoś nie ma czasu na zabawę z menu to na polskiej stronie programu jest sporo gotowców z gotowymi konfiguracjami - wystarczy ściągnąć i wgrać.
Zresztą, jak już wspomniałem, potPlayer po zainstalowaniu z defaultowymi opcjami daje się z powodzeniem używać co jest dziś coraz rzadszym zjawiskiem.

Jedyna, główna wada potPlayera polega na braku możliwości skonfigurowania własnego menu (ale gwoli sprawiedliwości nie ma tego żaden znany mi player chyba, że jest już inaczej?...) Na co dzień korzysta się góra z kilkunastu ustawień - dotarcie do nich w gąszczu kilkudziesięciu możliwości, w tym rozwijających się, znowu rozwijających się kolejnych menu bywa niepotrzebnie męczące. Widząc jednak u autora chęć zrobienia naprawdę dobrego softu - myślę, że jest to tylko kwestia czasu.

Aha. Jeszcze jedno. Nie natknąłem się na plik, którego potPlayer nie byłby w stanie odtworzyć. Chyba, że plik był uszkodzony.
PotPlayer 1.6.55390
avatararrow
~jachun | 2015.07.15 20:00
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
zarąbisty odtwarzacz
PotPlayer 1.6.55124
avatararrow
~jurek | 2015.07.13 13:14
7 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Bardzo dobry program.
PotPlayer 1.6.55124
avatararrow
lukasz12012 | 2015.06.04 10:48
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jeden z najleprzych playerow jak nie najleprzy w temacie jaki jest dostepny na rynku a jesli macie z nim jakie kolwiek problemy to zapraszam na http://potplayer.pl/ administracja wie chyba o nim wszytko wiec pomoga w kazdym problemie jesli wystapi
PotPlayer 1.6.54266
Krzysztof | Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
userworm | 2015.03.20 21:19
9 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@tele02
Drobna złośliwość, czy próbujesz mnie obrazić? :))
Zabrakło argumentów, wiec posuwasz się do tak niecnych chwytów? Zbyt płytkie to jest, musisz mocniej ;)

Potwierdzasz w całej rozciągłości mój cytat z klasyka i wierz mi, że nie ukryjesz pod stertą demagogicznych wpisów swojej niewiedzy. Wystarczy tylko przeczytać cały przebieg naszego "dialogu", a człowiek inteligenty w lot złapie o co chodzi.
Zapewne zaraz odpowiesz na mój komentarz (jakże może pozostać bez odpowiedzi (sic!) przecież tak nie może być ;) Tylko postaraj się bardziej ze złośliwościami...
Z mojej strony temat zamknięty, tele02 do dzieła.
PotPlayer 1.6.53104
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
userworm | 2015.03.20 19:48
12 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@tele02
Pozwolisz, że zacytuję klasyka?
"Nikt nam nie powie, że czarne jest czarne, a białe jest białe".
Trzymaj się dalej tej zasady ;)
Koniec, kropka.
PotPlayer 1.6.53104
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
userworm | 2015.03.20 19:18
33 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Znowu?
Odpowiem tylko w ten sposób, bo inny nie ma sensu...

[tele02 | 2015.01.14 10:29
Szkoda tylko że nie radzi sobie z rozdzielczością Full HD i 4K,
oraz nie wspiera akceleracji sprzętowej GPU (technologii DXVA).]

Bzdurna informacja wyssana z palca. Komentujący nie wie o czym pisze.
PotPlayer 1.6.53104
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
userworm | 2015.03.19 20:37
16 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Ups... rozbawiłeś mnie :)))
Sprytnie... cały czas unikasz tematu obsługi przez PotPlayer FullHD, 4K i DXVA, bo jest on bardzo, ale to bardzo dla ciebie niewygodny.
Prosiłem wczoraj o to by...
[Odpowiedź ma być konkretna i odnosząca się tylko do tego pytania.
Brak odpowiedzi będzie równoznaczny z tym, że jesteś jednym ze "znaffcuf", którzy wszystko wiedzą i wszystkich chcą pouczać, a tak naprawdę nie mają pojęcia o czym piszą.]
I co? Tak ciężko odpowiedzieć na jedno konkretne pytanie, które zostało zadane kilka razy? Zamiast tego rozmywasz temat, jak tylko możesz... to już nawet śmieszne nie jest.

Do "historii" nie muszę zaglądać (zarówno komentarzy, jak również odtwarzacza), bo znam ten program od podszewki i wiem kiedy i jakie funkcje były w nim implementowane.
Więc napiszę ci tak; program obsługuje (i na pewno obsługiwał w dniu 2015.01.14 10:29 , kiedy to raczyłeś zamieścić swój "fachowy" komentarz) DXVA, CUDA, Intel QuickSync, FulHD, 4K, również dla wideo HEVC.

Kończąc już, tak na marginesie, bo nie zamierzam dalej z tobą polemizować, gdyż mija się to z celem ("ja o Niebie, a Ty o chlebie"). Żeby od innych wymagać szacunku najpierw należy im go okazać. "Krzyk" nie jest tego dowodem, wręcz przeciwnie. Szacunek można również okazać dla ludzi, którzy potrafią przyznać się do błędów... ty tego nie potrafisz.
Przeczytaj Netykietę, to naprawdę nie boli, a na przyszłość może się przydać. Zapewniam, że da się krzyczeć przez tekst.
PotPlayer 1.6.53104
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
userworm | 2015.03.18 21:23
21 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@tele02
To do mnie? A w jakim sensie i w jakim kontekście?
Nie traktuj mnie jak gówniarza, bo nie wiesz kim jestem, a sądząc ze sposobu oraz treści przekazywanych przez ciebie informacji (w tym wystawiania sobie plusów zaraz po napisaniu każdego komentarza) mam zapewne syna starszego od ciebie.
Na pewno nie jest to odpowiedź na moje wielokrotnie zadawane pytanie, a tylko przejaw zacietrzewienia i chęci postawienia na swoim.
Nie interesuje mnie, że coś tam tłumaczyłeś i nie mam chęci nawet tego oglądać. Zostaw to sobie, a zapewne będzie to z pożytkiem dla ogółu.

=========================================
Jak na razie migasz się od odpowiedzi na niewygodne pytanie. Zamiast tego stosujesz chwyt "polityczny" polegający na zmianie tematu i przykryciu swojej indolencji. Proszę więc po raz kolejny o konkretną odpowiedź na pytanie związane z twoim komentarzem...

[tele02 | 2015.01.14 10:29
Szkoda tylko że nie radzi sobie z rozdzielczością Full HD i 4K,
oraz nie wspiera akceleracji sprzętowej GPU (technologii DXVA).]

Celowo mijasz się z prawdą, czy nie masz pojęcia o konfiguracji i możliwościach PotPlayer'a?

Odpowiedź ma być konkretna i odnosząca się tylko do tego pytania.
Brak odpowiedzi będzie równoznaczny z tym, że jesteś jednym ze znaffcuf, którzy wszystko wiedzą i wszystkich chcą pouczać, a tak naprawdę nie mają pojęcia o czym piszą.
==========================================

I jeszcze jedno; przypominam ci po raz drugi: nie krzycz (nie PISZ WIELKIMI LITERAMI - jest to niegrzeczne i rozumiane jako krzyk wg netykiety), a krzyk oraz nadużywanie wykrzyknika jest oznaką niemocy i braku argumentów.
PotPlayer 1.6.53104
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
userworm | 2015.02.14 22:14
16 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@tele02
Jestem zalogowany.
Nie atakuję cię i nie mam takiego zamiaru, komentuję tylko to, co napisałeś. Wszak mam do tego prawo ;)

Tak, tutaj jest miejsce na komentarze, a nie na tłumaczenia z translatora i nierozumienie tematu. W poprzednim moim komentarzu ze stycznia była nutka sarkazmu i gdybyś go przeczytał ze zrozumieniem, a nie zacietrzewieniem, to nie wstawiałbyś do komentarza litanii z translatora i skupiłbyś się na ważnych funkcjach programu, które mogą być przydatne dla innych użytkowników.

W dalszym ciągu oczekuję odpowiedzi na moje dwukrotnie zadane pytanie odnoszące się do twojej wypowiedzi.
[Szkoda tylko że nie radzi sobie z rozdzielczością Full HD i 4K, oraz nie wspiera akceleracji sprzętowej GPU (technologii DXVA).]

Tak, wiem, co wyraźnie napisałeś na końcu swojego poprzedniego komentarza. Umiem czytać ze zrozumieniem. Jeśli ktoś ośmieli się mieć inne zdanie od ciebie, to w kolejnym komentarzu zaraz z KRZYKIEM nakazujesz czytać ze zrozumieniem sam jednak tego nie robiąc. To samo lub podobnie pisałeś o KMP, LA, WMP z Shark007.
Każdy odtwarzacz ma swoje wady i zalety. Każdy użytkownik może używać jakiego tylko chce odtwarzacza. Natomiast komentowanie programu powinno być rzetelne i odzwierciedlać jego stan faktyczny i funkcjonalność, a nie czyjeś widzimisię.
To tyle, przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem wszystkie moje dotychczasowe komentarze i bez urazy ;)
PotPlayer 1.6.52515
| Komentarz został wyminusowany | wyświetl
avatararrow
MaTi | 2015.02.14 10:56
4 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@userworm, cenzurujemy tylko spam i przekleństwa. Twój komentarz został obcięty przez skrypt. Został przekroczony limit ilości znaków. Przepraszamy, ale nie przewidywaliśmy tak długich komentarzy. Proszę podzielić komentarz na dwa krótsze.
PotPlayer 1.6.52515
avatararrow
userworm | 2015.02.14 10:54
11 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jako, że mój poprzedni komentarz został ucięty na "odtwarza pliki zapakowane d" muszę go dokończyć ;) Tak więc jest to dalsza część odpowiedzi na komentarz tele02

...odtwarza pliki zapakowane do archiwów i wiele więcej.

I jeszcze jedno; poprzednio napisałeś...
[Szkoda tylko że nie radzi sobie z rozdzielczością Full HD i 4K, oraz nie wspiera akceleracji sprzętowej GPU (technologii DXVA).]
a ja zadałem ci pytanie...
[Celowo rozmijasz się z prawdą, czy nie potrafisz korzystać z tego odtwarzacza?]
Nie uzyskałem odpowiedzi. Sprawa jest niewygodna, czy wprowadzasz świadomie ludzi w błąd?

Czasem "wpadam" w komentarzach do różnych programów na twoje wpisy. Ostatnio przy The KMPlayer znalazłem coś takiego:
[Polecam, jednak jak każdy program "wymaga umiejętnej konfiguracji"'The KMPlayer' > posiada kodeki zawarte w programie, podobnie jak polskiego autorskiego 'Daum PotPlayer '.]
Ty tak naprawdę na poważnie? "Polskiego autorskiego"? A gdzie jest tak napisane? Z tego co wiem, to PotPlayer jest Koreański (autor Kang Young-Huee), natomiast polskie pliki językowe oraz wersje portable przygotowywane są na potplayer.pl.
Jedyne z czym się mogę zgodzić jest to, że posiada wbudowane kodeki zarówno wersja instalacyjna, jak i portable. Z takim zastrzeżeniem, że portable posiada pakiet OpenCodec, a w wersji instalacyjnej trzeba go pobrać i zainstalować pod koniec instalacji głównej (w wielu przypadkach zależy od tego, czy będzie odtwarzane audio, czy nie).
PotPlayer 1.6.52515
avatararrow
~userworm | 2015.02.14 10:31
3 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Droga redakcjo, jeśli cenzurujecie komentarze, to chociaż róbcie to umiejętnie. Brakuje końcówki w zakończeniu mojego komentarza i proszę o jego uzupełnienie "odtwarza pliki zapakowane do archiwów i wiele więcej", gdyż bez tego informacja jest niepełna i traci sens.

Dodatkowo w moim poprzednim komentarzu nie było nic, co podlegałoby cenzurze. Wszystko, co napisałem było stonowane i zgodne z prawdą, wykazywało tylko indolencję poprzedniego komentatora i dawało do myślenia innym użytkownikom, czy jego komentarze są w ogóle do czegoś przydatne.
Pozdrawiam
PotPlayer 1.6.52515
avatararrow
~userworm | 2015.02.14 10:14
14 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
@tele02
[ALEŻ PROSZĘ !;] [WYSTARCZY ?!!!.]
Nie krzycz, proszę ;)

Kiedyś uczono mnie, że jeśli mam coś zrobić, to należy to zrobić porządnie albo wcale ;)
Tak też jest w przypadku pisania na jakiś temat (w tym przypadku możliwości programu); mogę napisać o nim recenzję/wskazówki, jeśli znam działanie poszczególnych funkcji i mogę pomóc innym użytkownikom. Inaczej mija się to z celem i przynosi wręcz odwrotny skutek, wprowadza użytkowników w błąd.
Przytoczę kilka przykładów:
[Dodano funkcję podczas uruchamiania programu w celu ustalenia, czy PotPlayer.dll nie "stęka"]
Piszesz o tym (zalatuje mi tutaj translatorem), a wiesz chociaż o co chodzi?
Wyjaśniam: plik PotPlayerMini.exe podczas uruchamiania odtwarzacza sprawdza, czy plik PotPlayer.dll został zmodyfikowany, a jeśli tak, to odtwarzacz nie uruchomi się (wyskoczy okienko z powiadomieniem, że "PotPlayer.dll. is modified or hacked...").

[Dodano wsparcie wyjścia 3D do zabudowy OpenGL wideo Renderer'a]
Znowu zalatuje mi tutaj translatorem ;)
A powinno być "Dodano obsługę wyjścia 3D dla wbudowanego OpenGL Video Renderer", czyli że ten wbudowany w odtwarzacz renderer może teraz również obsługiwać wideo 3D

[Dodano wsparcie dla napisów]
Zapewne chodziło ci tutaj o "Dodano możliwość włączenia/wyłączenia Closed Caption", bo napisy dawno są obsługiwane ;)
Co to jest CC - http://en.wikipedia.org/wiki/Closed_captioning

[Naprawiono błąd, gdy menu DVD nie działało z wbudowanym OpenGL / Direct3D9 wideo renderujących]
Wiedząc o czym mowa dojdziemy do wniosku, że chodzi o "Naprawiono problem z wyświetlaniem menu DVD podczas używania wbudowanych OpenGL/Direct3D9 Video Renderer" ;).

[Naprawiono problemem "korupcji" wideo podczas dekodowania pewnych plików z DXVA na Intel AW]
Zapewne chodziło ci o "Naprawiono problem z DXVA podczas odtwarzania niektórych plików z Intel VGA", czyli podczas odtwarzania materiału wideo z kartą Intela używając DXVA występowała "pikseloza", rozmazywanie się oraz częściowe zamrażanie obrazu. Sprawdzone i potwierdzone osobiście.

[Naprawiono dziwny problem koloru, gdy zdjęcia były zrobione w formacie JPEG / PNG]
Zapewne chodziło ci o "Naprawiono występowanie problemów z kolorami podczas przechwytu do JPEG/PNG"

[Zmieniono domyślny język na angielski - rezerwowy dla nieprzetłumaczonych fraz]
Chodzi o to, że "Dostosowano pliki językowe do użycia tłumaczenia z języka angielskiego, gdy są nieprzetłumaczone linie w bieżącym pliku językowym" - czyli jeśli jakaś funkcja jest nieprzetłumaczona w języku użytkownika, to do tej pory ukazywały się koreańskie "krzaczki", a teraz będzie ukazywało się tłumaczenie angielskie (chociaż nie zawsze).

[Lepszy widok miniatur]
Gdzie? Jak? Kiedy? ;) Według mnie powinno być "Ulepszono wyświetlanie miniatur w liście odtwarzania" - jest teraz 7 funkcji do wyboru umożliwiających zmianę wielkości wyświetlanej miniatury, a także wyświetlania informacji szczegółowych, tj. kodek wideo, rozdzielczość, fps, kodek audio, bitrate, ilość kanałów audio, czas trwania, rozmiar pliku.

[Nawet brzmienie audio jest coraz lepsze - chyba że Ci "słoń na ucho nadepnął ? ;))]
Wystarczy wiedzieć, że "Rozdzielono wbudowany renderer WASAPI i wewnętrzny DirectSound Audio Renderer", zastosować odpowiednie dla swoje karty ustawienia z WASAPI i cieszyć się poprawnym brzmieniem audio ;)

To tak w skrócie, nie będę wszystkiego komentował, a kto jest zainteresowany może znaleźć wszystko w historii zmian w samym odtwarzaczu.
Myślę jednak, że zamiast nic nie znaczących informacji warto napisać, że PotPlayer obsługuje lektora (w Win8.1 jest już polski systemowy), posiada funkcję ręcznego przesuwania napisów (znana z BESTPlayera), może wyświetlać napisy w dwóch/lub kilku językach równocześnie, odtwarza materiały z YouTube (można wybrać jakość materiału w menu Rozdziały/Zakładki), że odtwarza wideo HEVC z użyciem DXVA i CUDA, posiada możliwość automatycznego montowania i odtwarzania plików ISO w systemie Win8, odtwarza pliki zapakowane d
PotPlayer 1.6.52515
left1 red
1234
red blue