w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 289
Wszystkich postów: 912654
Wszystkich tematów: 131229

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7611 dni
pl

Homedale 2.08


Homedale to program do wyszukiwania i monitorowania połączeń bezprzewodowych Wi-Fi/WLAN. Aplikacja będzie przydatna do śledzenia poziomu sygnału oraz wykrywania sieci znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Sprawdzi się także w roli prostego menedżera połączeń.

Obsługa programu jest bardzo prosta, głównie za sprawą dobrze przemyślanego interfejsu użytkownika. Na początku pracy z narzędziem wybieramy adapter sieciowy - identyfikujemy go na podstawie nazwy i właściwości, takich jak adresy IP i MAC. Następnie należy przejść na kartę "Access Points". Jak sama nazwa sugeruje, znajdziemy na niej listę punktów dostępowych. Spis jest odświeżany w czasie rzeczywistym oraz oferuje takie informacje, jak: SSID, adres MAC, producent, siła sygnału w dBm, zabezpieczenie, identyfikator państwa, częstotliwość, pasmo, data pierwszego/ostatniego wykrycia, bitrate. Do dyspozycji mamy również prostą wyszukiwarkę. Po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy na wybraną pozycję, wyświetlone zostanie menu kontekstowe, za pomocą którego możemy nawiązać/zatrzymać połączenie z siecią oraz włączyć rysowanie wykresu. Prezentację zasięgu wszystkich sieci znajdziemy na zakładce "Access Point Signal Graph". Możemy ją zapisać w postaci dokumentu tekstowego lub pliku graficznego (formaty BMP, JPEG, GIF, TIFF, PNG).

Dodatkowe opcje konfiguracyjne nie są zbyt rozbudowane. Użytkownik może zdecydować się na pokazywanie adapterów innego typu niż WLAN, zmienić tryb wyświetlania wykresu oraz określić interwał usuwania starych punktów dostępowych. Aplikacja posiada także interfejs linii poleceń oraz mechanizm automatycznych aktualizacji.

Homedale jest dostępny bezpłatnie na zasadach licencji freeware. Aplikacja może być wykorzystywana zarówno do zastosowań niekomercyjnych jak i komercyjnych. Program nie wymaga instalacji w systemie operacyjnym - wystarczy rozpakować archiwum w formacie ZIP w dowolnej lokalizacji (na dysku twardym lub zewnętrznym nośniku danych), a następnie uruchomić plik wykonywalny.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.8 (4 głosów)

Strefa Download programu
HomedaleHomedale 2.08
Wersja stabilna
0.87 MB | 2023-09-24

Ilość pobrań: 1288 | W tym miesiącu: 6 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (1)
Homedale
avatararrow
Pao1 | 2017.11.19 01:39
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Program posiada polską wersję językową. Proszę o aktualizację opisu.
Homedale 1.73