w
googluj

EMCO Network Software Scanner 2.0.8 Build 2833


EMCO Network Software Scanner to program wykrywający wszystkie aplikacje zainstalowane na komputerach znajdujących się w danej sieci lokalnej. Narzędzie wyszukuje oprogramowanie zainstalowane na maszynach należących do domen i grup roboczych Windows. Dodatkowo skaner wykrywa również zainstalowane aktualizacje każdego ze znalezionych programów.

Zbieranie informacji odbywa się zdalnie i jest niewidzialne dla użytkowników końcowych. Na audytowanym sprzęcie nie trzeba instalować żadnego klienta programu lub przeprowadzać specjalnej konfiguracji. Wymagane jest posiadanie odpowiednich uprawnień na skanowanym komputerze.

Program udziela nam szeregu informacji związanych z daną aplikacją - pokazuje jej nazwę, wersję, producenta, datę instalacji, rozmiar, lokację, rodzaj instalatora, architekturę, przynależność do grupy, jak i sporo mniej istotnych szczegółów. Jeżeli chodzi o listę aktualizacji, pogrupowane są one według właściwego im oprogramowania, dzięki temu łatwo jest sprawdzić ich historię. Informacje o aktualizacjach mogą być wyświetlane z taką samą ilością szczegółów jak informacje o kompletnych programach.

Wyniki zebrane podczas skanowania sieci zostają zapisane w bazie danych. Możliwe jest łatwe porównanie wyników z poszczególnych audytów i śledzenie zmian jakie zaszły w oprogramowaniu wszystkich komputerów. Bazę danych mamy możliwość wyeksportować do formatów XML i CSV. Specjalny kreator eksportu pozwala na wybranie odpowiednich parametrów, zapisać można wszystkie zgromadzone informacje, niezależnie od tego, które z nich zdecydowaliśmy się wyświetlać w oknie programu.

Interfejs graficzny EMCO Network Software Scanner wygląda naprawdę dobrze, dostępnych jest wiele eleganckich skórek. W tej wersji dodano nakładki upodabniające program wizualnie do pakietu Microsoft Office (2013 i niższych wydań). Obsługa nie powinna przysporzyć zbyt wielu kłopotów nawet mniej zaawansowanym użytkownikom, chociaż opcji jest sporo, a okno programu dzieli się na kilka obszarów, pełniących różne funkcje.

Najprościej jest używać kreatora. Najpierw dokonujemy enumeracji obecnych w sieci lokalnej grup roboczych i komputerów. Można automatycznie przeskanować sieć w poszukiwaniu wszystkich maszyn, przeszukać ją jedynie pod kątem wybranych grup roboczych, dodać komputery ręcznie, czy zaimportować specjalny plik z ich wykazem (XML, CSV). Później przeprowadzamy wyszukiwanie zainstalowanego oprogramowania, albo na każdym komputerze w sieci, albo tylko na tych maszynach, które należą do wybranej grupy. Skanowanie tworzy tzw. snapshot (migawka, zrzut) - wykaz zainstalowanych na danym komputerze aplikacji. W łatwy sposób można porównywać ze sobą wszystkie kolejne wykazy i dzięki temu śledzić na bieżąco zmiany w oprogramowaniu. Zebrane dane przedstawiane są głównie w kolumnach, możemy decydować o tym, które z informacji będą wyświetlane, porządkować je według różnych zasad, filtrować, zwijać oraz rozwijać drzewka z nimi. Program ma naprawdę szerokie możliwości prezentacji wyników skanowania.

Dużą zaletą programu jest to, że w procesie skanowania nie korzysta on z Windows Management Instrumentation (WMI), co pozwala na zdobycie informacji o oprogramowaniu zainstalowanym także na tych maszynach, które mają wyłączone WMI.

EMCO Network Software Scanner przyda się przede wszystkim administratorom, umożliwiając im łatwiejszy nadzór nad zbiorami programów i ich aktualizacjami, zainstalowanymi na wielu różnych komputerach w jednej sieci lokalnej. Pozwoli to na mniej chaotyczne i wydajniejsze zarządzanie np. firmową strukturą informatyczną.

Wymagania!
Do działania programu wymagane są biblioteki .NET Framework 3.5 SP1 lub wyższa ich wersja.
Szczegółowe wymagania, związane z połączeniami sieciowymi, dostępne są na stronie producenta.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
EMCO Network Software ScannerEMCO Network Software Scanner 2.0.8 Build 2833
Wersja stabilna
62.31 MB | 2020-10-19

Ilość pobrań: 335 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
EMCO Network Software Scanner