w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 149
Wszystkich postów: 913913
Wszystkich tematów: 130472

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7542 dni

NetworkLatencyView 1.75


NetworkLatencyView to niewielkie narzędzie, przeznaczone do monitorowania opóźnień w ruchu sieciowym protokołu TCP (Transfer Control Protocol). Program nasłuchuje kolejne połączenia TCP i oblicza opóźnienia w transmisji pakietów pomiędzy naszym komputerem a innymi maszynami. Dla każdego adresu IP, z którym się łączymy, aplikacja potrafi wyświetlać do 10 wartości opóźnień (podawanych w milisekundach) oraz ich średnią.

Program, podając kolejne z tych wartości, działa właściwie na podobnej zasadzie jak narzędzie ping. Aplikacja może także eksportować zebrane wyniki do plików TXT, CSV, HTML i XML oraz wyświetlać raporty HTML bezpośrednio w przeglądarce. Wszystkie informacje o połączeniach i opóźnieniach można łatwo kopiować i wklejać do Excela, rozmaitych edytorów tekstu, wiersza poleceń i innych aplikacji.

Gdy uruchomimy aplikację po raz pierwszy, otworzy się okno z preferencjami monitorowania. Możemy w nim wybrać metody przechwytywania pakietów oraz określić urządzenie sieciowe, które będziemy analizować pod kątem opóźnień w transmisji danych. Najskuteczniejsze przechwytywanie oferują sterowniki WinPcap i Network Monitor. Dostępna jest także metoda RAW Sockets, ale działa ona jedynie w systemach Windows 2000 i XP, w dodatku nie zawsze. Preferencje pozwalają również na skorzystanie z tzw. trybu promiscuous (tryb nasłuchu pakietów adresowanych nie tylko do naszego komputera, ale i do innych użytkowników danej sieci).

Po zaakceptowaniu ustawień rozpocznie się monitorowanie - aby zebrać nowe wyniki, można po prostu otworzyć w przeglądarce wybrane witryny internetowe lub połączyć się z którymś komputerem w naszej sieci. Program wyświetla następujące rezultaty: źródłowy i docelowy adres IP, nazwę hosta źródłowego i docelowego oraz 10 wartości opóźnień, obliczonych dla kolejnych transmitowanych pakietów. Dostępne jest także okienko z podglądem powyższych właściwości dla pojedynczego połączenia z danym adresem IP. Aplikacja pozwala na szybkie przeszukiwanie wszystkich wyników. W każdej chwili można zmienić preferencje programu dotyczące ustalenia metody przechwytywania oraz wyboru karty sieciowej (należy wejść w Options na pasku menu programu i kliknąć w podopcję Capture Options, albo wcisnąć F9 na klawiaturze).

Szata graficzna NetworkLatencyView służy głównie do prostej prezentacji rezultatów monitorowania i nie wygląda niestety zbyt atrakcyjnie. Z obsługą programu powinien poradzić sobie niemal każdy użytkownik, mający choć trochę pojęcia o podstawach działania sieci. Aplikacja przyda się wszystkim osobom, które potrzebują w łatwy sposób sprawdzić swoje połączenie sieciowe pod kątem opóźnień w transmisji danych.

Wymagania!
Aby skorzystać z możliwości programu, należy wcześniej zainstalować sterownik WinPcap lub Network Monitor.
W wypadku korzystania z tego ostatniego sterownika w 64 bitowym systemie Windows, konieczne jest używanie 64 bitowej wersji NetworkLatencyView.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
NetworkLatencyViewNetworkLatencyView 1.75
Wersja stabilna 32-bitowa
0.09 MB | 2023-07-06
NetworkLatencyView 1.75
Wersja stabilna 64-bitowa
0.12 MB | 2023-07-06

Ilość pobrań: 560 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 8

Komentarze (0)
NetworkLatencyView