w
googluj

NetworkMiner 2.4.0.0


NetworkMiner to tzw. sniffer (narzędzie do przechwytywania pakietów z ruchu sieciowego), pozwalający na analizę pakietów oraz wykrywanie systemów operacyjnych, nazw, otwartych portów i innych właściwości hostów, działając przy tym w trybie pasywnym (bez wysyłania jakichkolwiek danych do sieci). Aplikacja potrafi pozyskiwać certyfikaty i różne pliki ze sparsowanych przez nią plików PCAP (analiza offline) oraz z bieżącego ruchu sieciowego.

Program koncentruje się raczej na zbieraniu danych dotyczących hostów niż transferu w sieci. Sam główny widok interfejsu jest skupiony na hostach, wiele informacji pokategoryzowano właśnie pod tym kątem, a nie pod względem pakietów. To właściwe rozwiązanie dla aplikacji zajmującej się analizą kryminalistyczną, jaką jest w dużej części NetworkMiner. Warto dodać, że program wykonuje tzw. fingerprinting (szczegółowy "odcisk" specyficznych właściwości) systemu operacyjnego hosta.

Narzędzie pozyskuje pliki i certyfikaty przepływające przez sieć, może to robić zarówno parsując zapisany plik PCAP, jak i przechwytując ruch pakietów bezpośrednio z urządzenia sieciowego. Funkcja te pozwalają np. na ekstrakcję i zapisywanie dokumentów czy plików multimedialnych (audio, wideo, obrazy), także tych, które są strumieniowane w sieci (choćby z YouTube). Wspierane protokoły to FTP, TFTP, HTTP oraz SMB. Przechwycone dane uwierzytelniające (nazwy użytkowników oraz hasła) są dostępne w zakładce Credentials, wśród nich można niekiedy znaleźć informacje o nazwach kont w popularnych serwisach, np. Gmail lub Facebook. Istotną funkcją jest możliwość przeszukiwania sniffowanych danych pod kątem słów kluczowych. Dostępne jest zarówno wyszukiwanie określonych ciągów znaków jak i wzorców bitowych.

Szata graficzna narzędzia nie jest zbyt efektowna, widać, że twórcom chodziło przede wszystkim o jego funkcjonalność. Z obsługą aplikacji i interpretacją wyświetlanych przez nią wyników poradzą sobie głównie bardziej zaawansowani użytkownicy, np. administratorzy sieci, specjaliści od bezpieczeństwa, a także hakerzy. W razie wątpliwości co do konfiguracji lub znaczenia poszczególnych danych, na stronie producenta dostępna jest szczegółowa dokumentacja, zawarta w Wiki albo podręczniku obsługi. Dodatkowo, w witrynie twórców można też skorzystać ze zbioru odnośników prowadzących do wpisów na blogu NETRESEC Network Security czy tutorialu wideo.

Uwaga!
Program nie wymaga instalacji, wystarczy rozpakować pobrane archiwum i uruchomić plik wykonywalny. Z uwagi na brak wymogu instalacji, narzędzia można np. używać z pendrive'a, karty pamięci lub płyty CD/DVD.
Dostępna jest także komercyjna wersja programu - Professional, wyposażona w większą ilość funkcji. O różnicach pomiędzy wersjami można przeczytać na stronie producenta. W witrynie dokonamy również zakupu edycji Professional.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
NetworkMinerNetworkMiner 2.4.0.0
Wersja stabilna
2.08 MB | 2019-09-18

Ilość pobrań: 977 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
NetworkMiner