w
googluj

IpDNSResolver 1.4.5


IpDNSResolver to bardzo prosta w swojej funkcjonalności aplikacja, która pozwala użytkownikowi w szybki sposób poznać adres IP, który w danym momencie reprezentuje go w Sieci. Dodatkowo program rozszyfrowuje nazwy hostów poprzez adresy DNS.

Producent programu położył szczególny nacisk na przyjazność obsługi aplikacji dla każdej grupy docelowej. Z tego powodu interfejs narzędzie jest maksymalnie uproszczony i nie oferuje zaawansowanych funkcji czy możliwości ustawień.

Aby skorzystać z funkcji oferowanych przez program, wystarczy wpisać zapytanie DNS do odpowiedniego pola, aby IpDNSResolver zwrócił nam informację o lokalnym adresie IP, który temu zapytaniu odpowiada. Możliwa jest również praca w odwrotnym trybie. Wówczas użytkownik proszony jest o podanie poprawnego lokalnego adresu IP, a program zajmuje się identyfikacją odpowiedniej nazwy DNS.

Bezpośrednio z programu możliwe jest przejście, za pomocą wbudowanych odnośników, do opisów innych produktów tego samego producenta. Warto poświęcić im chwilę uwagi, ponieważ wiele z nich to przydatne narzędzia, z których można korzystać darmowo w ramach licencji lub przez pewien okres próbny. Znajdą się wśród nich również inne programy, które, podobnie do IpDNSResolver poruszają tematykę połączeń sieciowych. Dzięki nim w łatwy sposób rozszerzymy dość ograniczone możliwości opisywanej aplikacji.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
IpDNSResolverIpDNSResolver 1.4.5
Wersja stabilna
0.48 MB | 2015-06-05

Ilość pobrań: 170 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
IpDNSResolver