w
googluj

Zamzom Wireless Network Tool 1.0.0


Zamzom Wireless Network Tool Free to darmowy program do szybkiego podglądu hostów znajdujących się w obrębie naszej lokalnej sieci. Aplikacja opiera swoje działanie na szybkim lub dokładnym skanowaniu otoczenia z wykorzystaniem połączenia kablowego lub bezprzewodowego, wyświetlając następnie listę urządzeń aktualnie zainstalowanych w obrębie sieci. W darmowej wersji mamy na tym etapie dostęp do przyporządkowanych im numerów IP oraz adresów MAC (identyfikatorów ich kart sieciowych).

Obsługa programu jest bardzo prosta i nie wymaga fachowej wiedzy z zakresu połączeń sieciowych. Po uruchomieniu programu wyświetlane są informacje o lokalnym komputerze (adres MAC wykorzystanej karty sieciowej oraz przyporządkowany nam adres IP). Wystarczy wybrać dowolną z form skanowania, by lista zapełniła się wynikami. Jak wspominano wcześniej, dostępne są dwa tryby, które różnią się między sobą efektywnością działania, ale również szybkością. Pobieżne skanowanie nie dostarczy nam wszystkich wyników, ale wyświetli listę znalezionych urządzeń dosłownie w kilka sekund. Pełne skanowanie, które gwarantuje kompletność rezultatów wyszukiwania może trwać kilkukrotnie dłużej.

Pochwały należą się instrukcji obsługi oferowanej do programu, która jest dość szczegółowa i bogato ilustrowana, a porusza nawet zupełnie początkowy etap instalacji oprogramowania. Jednocześnie jej wadą jest dostępność jedynie w trybie online za pomocą przeglądarki. Ponieważ jednak program służy do badania sieci komputerowych, założyć można, iż użytkownik będzie w zasięgu Internetu, więc nie można bezwzględnie traktować tego jako wadę.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Zamzom Wireless Network ToolZamzom Wireless Network Tool 1.0.0
Wersja stabilna
0.51 MB | 2014-12-02

Ilość pobrań: 156 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
Zamzom Wireless Network Tool