w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 664
Wszystkich postów: 939059
Wszystkich tematów: 138938

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

WhosIP 1.18


WhosIP to konsolowy program do uzyskiwania wszystkich możliwych do wyczytania informacji z adresu IP podanej strony internetowej. Należą do nich między innymi dość szczegółowe dane właściciela (zazwyczaj pokrywa się to z fizyczną lokalizacją serwera), jak również dodatkowe parametry związane na przykład z dostępną adresacją. Program stanowić może ciekawą propozycję prawdopodobnie tylko dla użytkowników z pewnej niewielkiej grupy entuzjastów, ponieważ dostarczane informacje nie wydają się być szczególnie wartościowe dla odbiorcy-amatora.

Bardzo niszowe zastosowanie potwierdza również sam sposób obsługi: by skorzystać z możliwości aplikacji konieczne jest wcześniejsze włączenie wiersza poleceń (konsoli CMD), najlepiej w trybie administratora, a następnie wywołanie polecenia „whosip” z dodatkowymi parametrami. W najkrótszej wersji będzie to tylko adres witryny, którą chcemy przetestować, np. „whosip www.google.pl” wyświetli skrót z najważniejszych informacji dostępnych dla adresu IP kryjącego się pod domeną Google’a. Na stronie producenta znaleźć można krótki spis wszystkich parametrów, które można zastosować w poleceniu, by w efekcie uzyskać dokładniejsze wyniki, które lepiej sprostają naszym wymaganiom.

Program należy pochwalić za bardzo stabilną i wręcz błyskawiczną pracę. Dla uzyskania wyników nie ma tutaj znaczenia popularność witryny, której informacje nas interesują; parametry adresu IP własnej, mało znanej strony internetowej postawionej na zagranicznym hostingu wyszukiwane są równie sprawnie, co takich gigantów, jak na przykład wspomnianego już Google’a.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji. Konieczne jest zainicjowanie uruchomienia z poziomu wiersza poleceń.

Wymagania!
Ze względu na specyfikę aplikacji, do jej działania niezbędne jest dostęp do Internetu.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
WhosIPWhosIP 1.18
Wersja stabilna
0.03 MB | 2017-05-24

Ilość pobrań: 227 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
WhosIP