w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 635
Wszystkich postów: 939067
Wszystkich tematów: 138947

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

Wi-Fi Security Guard 2.0


Wi-Fi Security Guard to konsolowy program do skanowania sieci lokalnej, do której podpięty jest nasz komputer. Pozwala przeanalizować dostępne adresy IP, wyświetlając listę wszystkich podpiętych hostów, wraz z ich adresami MAC kart sieciowych, jak również dodatkowym opisem, o ile jest dostępny. Umożliwi to szybkie sprawdzenie, czy do naszej sieci nie jest podpięty niechciany host (na przykład sąsiad, który złamał hasło do naszego WiFi) lub inne odbiorniki. Wbrew nazwie, aplikacja świetnie działa także w przypadku połączeń kablowych, skutecznie analizując również kilka spiętych ze sobą routerów.

Obsługa programu jest bardzo prosta. W pierwszym kroku konieczne jest uruchomienie poprzez linię poleceń. Niestety skorzystanie z ikony programu nie da nam możliwości wprowadzania parametrów uruchomienia, co jest niezbędne, by przejść do skanowania sieci. Na liście dostępnych możliwości znajdziemy tylko dwie opcje, dzięki którym przeskanujemy całą sieć lub jedynie wybrany przez nas zakres adresów IP. Zawężanie poszukiwań polecamy tylko w specyficznych przypadkach, kiedy rzeczywiście jest to dla nas niezbędne, ponieważ skanowanie całej sieci trwa bardzo krótko, zatem nieuzasadnione ograniczanie zakresu adresów w praktyce tylko wydłuży czas oczekiwania (który poświęcimy na wpisywanie do programu dodatkowych parametrów).

Warto zwrócić uwagę, iż aplikacja jest w zasadzie konsolowym odpowiednikiem programu WiFi Network Monitor, który oferuje taką samą funkcjonalność, dając do niej dostęp przez interfejs graficzny.

Uwaga!
W pobieranej paczce znajduje się także przenośna wersja programu (portable), która do działania nie wymaga instalacji na komputerze.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Wi-Fi Security GuardWi-Fi Security Guard 2.0
Wersja stabilna
0.26 MB | 2018-12-03

Ilość pobrań: 298 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 3

Komentarze (0)
Wi-Fi Security Guard