w
googluj

NetToolset 1.5.0


NetToolset to wygodny w użyciu zestaw podstawowych narzędzi do testowania sieci. Program oferuje nam między innymi testowanie odpowiedzi PING, sprawdzanie trasy pakietów, zbieranie informacji o domenach, a także skanowanie portów serwera docelowego. Jest to więc zestaw, który bardzo często widywany jest razem, stosunkowo rzadko jednak w opakowaniu graficznego interfejsu, który w tym przypadku jest naprawdę dopracowany. Przykuwa oko nie tylko prostotą obsługi, ale również nielicznymi detalami, które zwiększają jego atrakcyjność, tym samym otwierając się w stronę początkującego użytkownika, którego surowy wygląd aplikacji mógłby odstraszyć - duży plus.

Uruchomiona aplikacja oferuje nam dostęp do poszczególnych modułów, między którymi przełączamy się zakładkami w górnej części. Dalsza obsługa jest naprawdę prosta, ponieważ sprowadza się do wpisania w okienko interesujących nas adresów docelowych (lub adresów IP). Wygodnym rozwiązaniem jest automatyczne zapamiętywanie przez program ostatnio wpisywanych propozycji, dzięki czemu łatwiej będzie nam w przyszłości ponownie przetestować tę samą witrynę. Z poziomu każdej zakładki możliwe jest stworzenie raportu, który uwzględnia wszystkie zebrane w obrębie danego modułu informacje. Są one zapisywane w formie czytelnej tabeli w formacie HTML. Pozwoli nam to dalej rozpowszechnić plik w wygodnym formacie lub zapisać w celach archiwizacyjnych.

NetToolset z jednej strony oferuje dobrze znany zestaw narzędzi do testowania sieci, z drugiej jednak, dostępny z poziomu graficznego interfejsu w bardzo przystępnej formie. Program polecamy więc wszystkim użytkownikom zainteresowanym testowaniem, których jednak nieco odstrasza, popularna w tej dziedzinie oprogramowania, obsługa za pomocą wiersza poleceń.

Wymagania!
W przypadku systemu Windows XP, konieczne jest posiadanie co najmniej aktualizacji SP2 (w razie potrzeby, do pobrania dostępny jest Service Pack 3; SP2 nie jest już udostępniany).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (1 głosów)

Strefa Download programu
NetToolsetNetToolset 1.5.0
Wersja stabilna
14.79 MB | 2015-04-30

Ilość pobrań: 300 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
NetToolset