w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 114
Wszystkich postów: 904515
Wszystkich tematów: 127586

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 6755 dni

SterJo Wireless Network Scanner 1.3


SterJo Wireless Network Scanner – niewielki program do skanowania lokalnej sieci komputerowej, który pozwala wyświetlić wszystkie hosty pracujące w jej obrębie. Wbrew nazwie, aplikacja świetnie sprawdza się nie tylko do zastosowań bezprzewodowych, ale również w przypadku, kiedy jesteśmy podłączeni z routerem kablowo. Program wyświetla listę wszystkich urządzeń, które podpięte są do tego samego routera i mają przypisany adres IP z jego puli. Poza wspomnianym adresem wyświetlana jest również nazwa (o ile została nadana i jest dostępna), a także adresy MAC kart sieciowych oraz dodatkowe informacje.

Obsługa aplikacji jest przy tym bardzo prosta. Po uruchomieniu wystarczy użyć przycisku skanowania, aby program samodzielnie przeanalizował komputery i inne urządzenia podpięte do sieci, tworząc spis wszystkich informacji na ekranie. Trudno na tym etapie oszacować, czy czas trwania tej operacji jest uzależniony od liczby faktycznie spiętych ze sobą urządzeń, jednak najprawdopodobniej czas oczekiwania na wyniki będzie podobny, niezależnie od urządzeń znajdujących się w sieci. Wyniki prezentowane są w bardzo prostej tabeli, której szerokość kolumn można zmieniać, jeśli nie mieszczą się w nich wszystkie niezbędne informacje.

Niewielkim dodatkiem, który dodatkowo może ułatwić korzystanie z aplikacji jest możliwość skopiowania do schowka zgromadzonych informacji dla wybranego urządzenia. Można tutaj wybrać dowolny element lub skopiować wszystkie dane jednocześnie (by np. wkleić do wiadomości mailowej, czy notatnika). Kopiowanie odbywa się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wybranym rekordzie w tabeli.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SterJo Wireless Network ScannerSterJo Wireless Network Scanner 1.3
Wersja stabilna
0.99 MB | 2017-06-16
przejdź
SterJo Wireless Network Scanner Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 94 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
SterJo Wireless Network Scanner