w
googluj

SterJo Wireless Network Scanner Portable 1.2


SterJo Wireless Network Scanner Portable – niewielki program do skanowania lokalnej sieci komputerowej, który pozwala wyświetlić wszystkie hosty pracujące w jej obrębie. Wbrew nazwie, aplikacja świetnie sprawdza się nie tylko do zastosowań bezprzewodowych, ale również w przypadku, kiedy jesteśmy podłączeni z routerem kablowo. Program wyświetla listę wszystkich urządzeń, które podpięte są do tego samego routera i mają przypisany adres IP z jego puli. Poza wspomnianym adresem wyświetlana jest również nazwa (o ile została nadana i jest dostępna), a także adresy MAC kart sieciowych oraz dodatkowe informacje.

Obsługa aplikacji jest przy tym bardzo prosta. Po uruchomieniu wystarczy użyć przycisku skanowania, aby program samodzielnie przeanalizował komputery i inne urządzenia podpięte do sieci, tworząc spis wszystkich informacji na ekranie. Trudno na tym etapie oszacować, czy czas trwania tej operacji jest uzależniony od liczby faktycznie spiętych ze sobą urządzeń, jednak najprawdopodobniej czas oczekiwania na wyniki będzie podobny, niezależnie od urządzeń znajdujących się w sieci. Wyniki prezentowane są w bardzo prostej tabeli, której szerokość kolumn można zmieniać, jeśli nie mieszczą się w nich wszystkie niezbędne informacje.

Niewielkim dodatkiem, który dodatkowo może ułatwić korzystanie z aplikacji jest możliwość skopiowania do schowka zgromadzonych informacji dla wybranego urządzenia. Można tutaj wybrać dowolny element lub skopiować wszystkie dane jednocześnie (by np. wkleić do wiadomości mailowej, czy notatnika). Kopiowanie odbywa się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na wybranym rekordzie w tabeli.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
SterJo Wireless Network Scanner PortableSterJo Wireless Network Scanner Portable 1.2
Wersja stabilna
0.57 MB | 2016-07-11
przejdź Wersja instalacyjna SterJo Wireless Network Scanner

Ilość pobrań: 112 | W tym miesiącu: 0 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
SterJo Wireless Network Scanner Portable