w
googluj
pl

Superbird Portable 72.0.3626.96


Superbird Portable – przenośna wersja przeglądarki internetowej Superbird, bazującej na kodzie przeglądarki Chromium, który jest z kolei wykorzystywany w popularnym Google Chrome. Superbird właściwie nie różni się prawie niczym od przeglądarki będącej jego podstawą. W stosunku do Chrome jest pozbawiony rozwiązań Google, które ingerują w prywatność użytkownika.

Przeglądarka korzysta z silnika Blink, obsługuje najnowsze standardy W3C, jest szybka i nie obciąża zbyt mocno podzespołów PC swoją pracą. Tak jak w Chromium i Chrome, otrzymujemy do dyspozycji mechanizm kart, zakładki, omnibox (inteligentny pasek adresu), moduł historii, moduł pobierania menadżer haseł i menadżer zadań, tryb incognito, różne silniki wyszukiwania (w tym DuckDuckGo, dbający o prywatność użytkownika) oraz zestaw narzędzi deweloperskich. Superbird obsługuje prawdopodobnie wszystkie rozszerzenia i motywy Google Chrome, a także pozwala na zalogowanie się na koncie Google i zsynchronizowanie danych przeglądarki. Warto dodać, że Superbird posiada zintegrowany czytnik dokumentów PDF.

Ze względu na troskę o prywatność użytkownika, przeglądarka została pozbawiona funkcji, które wiążą się pośrednio lub bezpośrednio z przesyłaniem naszych prywatnych danych na serwery Google. Superbird nie oferuje funkcji odpowiedzialnych za wyświetlanie podpowiedzi wyszukiwania, raportowanie błędów i automatyczne pobieranie/instalowanie aktualizacji. Nie wysyła także kilku identyfikatorów (instalacji, klienta, RLZ) oraz informacji o wprowadzonych niepoprawnych adresach URL.

Wersja Portable przechowuje ustawienia i profile użytkowników w swoim katalogu głównym i jego podkatalogach. Dzięki temu jest w pełni przenośna i może być używana na różnych PC z zachowaniem tej samej konfiguracji (działając np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego).

Interfejs graficzny Superbird jest bardzo podobny do GUI przeglądarek Chromium czy Chrome. Mniej zaawansowani użytkownicy szybko opanują obsługę programu, zwłaszcza jeżeli wcześniej korzystali z Google Chrome. Opcja pomocy prowadzi właśnie do działu wsparcia przeglądarki Google.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (6 głosów)

Strefa Download programu
Superbird PortableSuperbird Portable 72.0.3626.96
Wersja stabilna
85.41 MB | 2019-02-28
przejdź Wersja instalacyjna Superbird

Ilość pobrań: 981 | W tym miesiącu: 9 | W poprzednim miesiącu: 15

Komentarze (0)
Superbird Portable