w
googluj
pl

Air Explorer Portable 1.1.2


Air Explorer Portable to darmowy menadżer danych przechowywanych na dyskach internetowych (często funkcjonujących jako chmura serwerów). W programie możemy zarówno pobierać pliki i katalogi z takich dysków, jak i przesyłać dane z lokalnego komputera do chmur. Oczywiście wymagane jest wcześniejsze zalogowanie się na koncie w wybranym serwisie (z poziomu programu, który zapamiętuje dane uwierzytelniające). Wspierane są następujące dyski internetowe (obok nazw podano darmową wolną przestrzeń): OneDrive (15 GB), Google Drive (15 GB), Box (10 GB), Dropbox (2 GB), Mega (50 GB), 4shared (16 GB), Copy (15 GB), Mediafire (50 GB), Yandex (10 GB), Baidu (2 TB), ADrive (50 GB). Program obsługuje także różne serwery WebDAV (cloudme.com, powerfolder.com, cubby.com, adrive.com) oraz serwery FTP.

Poza funkcjami pobierania i wysyłania danych, Air Explorer pozwala na przeglądanie, wycinanie, kopiowanie oraz usuwanie plików i folderów zgromadzonych na kontach wspieranych dysków internetowych oraz na dysku lokalnym PC. Kolejne funkcje to synchronizacja katalogów, wyszukiwanie danych, zmiana nazw plików i folderów, tworzenie katalogów oraz szyfrowanie transferu. Istotne jest to, że za pomocą funkcji Kopiuj/Wklej można w łatwy sposób przenosić dane pomiędzy kontami wspieranych usług, bez konieczności żmudnego pobierania plików z jednego konta i następnie wysyłania ich na drugie. Na podobnej zasadzie działa również funkcja synchronizacji katalogów. Warto dodać, że wiele operacji zrealizujemy za pomocą metody „przeciągnij i upuść”.

Eksplorator danych oferuje tryb dwu lub jednopanelowy, drzewo katalogów, karty (w każdej przeglądamy zawartość innego konta) oraz osobne okna. W kartach/oknach prezentowane są pliki i foldery oraz informacje o ich właściwościach. Można przełączać się pomiędzy różnymi trybami widoku (lista, ikony, szczegóły, obrazy), jak również segregować dane na podstawie ich właściwości. Dostępna jest także lista akcji, w której będziemy w stanie obserwować aktywne i zakończone operacje wysyłania/pobierania oraz zatrzymywać i wznawiać transfery. Program zaopatrzono w moduł zarządzania kontami użytkowników chmur/dysków internetowych.

Wersja Portable przechowuje ustawienia w swoim głównym katalogu, tak więc jest przenośna i można używać jej na różnych PC, np. z poziomu pendrive’a lub dysku zewnętrznego. Niestety, dane kont są zapisywane na dysku systemowym.

Interfejs graficzny Air Explorer Portable jest prosty wizualnie, a jednak przyjemny dla oka. Mniej zaawansowani użytkownicy opanują obsługę programu w krótkim czasie. Poprzez menu Pomoc lub witrynę producenta można otworzyć stronę WWW z działem FAQ, który jest dostępny także w języku polskim (niezbyt pełna translacja).

Uwaga!
Sposób ustawienia języka polskiego dla interfejsu – klikamy w Options, w oknie ustawień wybieramy „polski” dla opcji Language, klikamy w Ok, ponownie uruchamiamy program.

Ograniczenia!
Darmowe wydanie Air Explorer posiada pewne ograniczenia w stosunku do komercyjnej wersji Pro – w każdym serwisie można używać tylko jednego konta, maksymalnie będziemy w stanie pobierać lub wysyłać jedynie 5 plików jednocześnie, nie można zabezpieczyć dostępu do programu (przy pomocy hasła). Edycja Pro jest dostępna do nabycia za pośrednictwem witryny producenta.

Wymagania!
Program wymaga bibliotek .NET Framework w wersji 3.5 (nawet jeżeli zainstalowana jest wyższa wersja .NET Framework).

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Air Explorer PortableAir Explorer Portable 1.1.2
Wersja stabilna
5.15 MB | 2015-08-12
przejdź Wersja instalacyjna Air Explorer

Ilość pobrań: 213 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 1

Komentarze (0)
Air Explorer Portable