w
googluj
pl

WinCompose Portable 0.9.11


WinCompose Portable - przenośna wersja niewielkiego dodatku do systemu, który pozwala wstawiać do dowolnych dokumentów tekstowych znaki specjalne, takie jak nietypowe symbole, grafiki w formie czcionek i inne tym podobne. W praktyce pozwoli to na przykład wprowadzić w treść dokumentu z Notatnika przykładowo znak praw autorskich, symbol dowolnej waluty lub znaki typowe dla obcych alfabetów. Lista dostępnych symboli w programie jest ogromna, a dzięki przyjemnej obsłudze (spolszczony interfejs, skróty klawiaturowe), wybieranie kolejnych znaków, które chcemy dodać do dokumentów jest proste i szybkie.

Po uruchomieniu aplikacji, rezyduje ona na pasku zadań systemu. Tylko wtedy mamy możliwość korzystania z symboli, których wstawianie sprowadza się do wprowadzenia odpowiedniej sekwencji klawiszy. Przypisane symbolom skróty znajdziemy w okienku programu (wyświetla się po kliknięciu ikonki na pasku zadań), gdzie wszystkie znaki zostały podzielone ze względu na kategorie kodowania, do których należą. Przy każdym symbolu dostępny jest krótki jego opis oraz sekwencja, którą należy wprowadzić, by dany symbol pojawił się w edytowanym przez nas dokumencie. Pierwszy symbol, który rozpoczyna wszystkie kombinacje to prawy przycisk Alt na klawiaturze.

Warto zwrócić uwagę, iż w dolnej części okienka programu znajduje się wyszukiwarka. To bardzo pomocne, szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę liczbę dostępnych tu symboli – znalezienie konkretnego ręcznie może zająć trochę czasu. Wówczas wyszukiwarka pomoże nam prędzej zlokalizować wybrany znak i przypisaną mu kombinację klawiszową.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (4 głosów)

Strefa Download programu
WinCompose PortableWinCompose Portable 0.9.11
Wersja stabilna
2.28 MB | 2021-09-03
przejdź Wersja instalacyjna WinCompose

Ilość pobrań: 180 | W tym miesiącu: 7 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
WinCompose Portable