w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 320
Wszystkich postów: 912653
Wszystkich tematów: 131228

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7610 dni

Soft Organizer 9.43


Soft Organizer (dawniej Full Uninstall) to program pozwalający przede wszystkim na kompletną deinstalację programów z naszego systemu. Służy on także do instalowania aplikacji z uwzględnieniem śledzenia zmian wprowadzanych przez nie do rejestru, plików Windows lub pozostałych folderów na dysku. Niestety, deinstalator wbudowany w system często nie radzi sobie z pozostałościami po różnych programach dlatego powstają tego typu aplikacje aby temu zapobiec.

Gdy zdecydujemy się usunąć daną aplikację przy pomocy Soft Organizer, skutecznie oczyści on pozostałe po niej foldery, pliki i wpisy rejestru, czy inne ślady. Narzędzie sprawuje nadzór nad modyfikacjami systemu wprowadzanymi przez różne programy, dzięki temu łatwiej jest później odinstalować wybrane pozycje. Aby mogło ono monitorować instalację, trzeba uruchomić ją w czasie działania specjalnego kreatora, śledzącego zmiany w systemie. Kreator dostępny jest pod opcją „Install an apllication”.

Obserwacja zachodzących podczas instalacji zmian przebiega w czasie rzeczywistym, w przeciwieństwie do rozwiązań konkurencyjnych. Przyśpiesza to znacznie działanie aplikacji, gdyż nie musi ona wykonywać trwającego dłuższy czas zapisywania stanu systemu (przed instalacją i po niej), jak robi wiele innych tego typu programów.

Deinstalacja za pomocą Soft Organizer jest bardzo łatwą procedurą, właściwie podobną do normalnego usuwania programu w Panelu Sterowania. Jednak po zwykłym odinstalowaniu danej aplikacji, narzędzie proponuje nam pozbycie się dodatkowych śladów, jakie wykryło w systemie.

W ustawieniach możemy dodawać również inne od domyślnych klucze rejestru, foldery i pliki systemowe oraz pozostałe lokacje, nad którymi ma czuwać Soft Organizer. Da się także wyłączać monitorowanie dla wybranych danych. Możliwe jest zdefiniowanie wzorów, dzięki którym określone pliki mają zostać potraktowane jako instalator i wobec tego mogą być śledzone lub ignorowane.

Soft Organizer posiada funkcję przeglądania śladów – w rejestrze jak i w plikach. Dodatkowo mamy także opcję wyszukiwania nowych wersji dla wszystkich zainstalowanych programów. Oczywiście można zainstalować aktualizacje przy pomocy narzędzia (w niektórych wypadkach jest to nieosiągalne).

Interfejs użytkownika jest bardzo przyjazny, najważniejsze opcje są łatwo dostępne i zrozumiałe. Od strony graficznej programowi właściwie nie można nic zarzucić, ma on dość użytkowy, ale nowoczesny styl. Jeżeli chodzi o obsługę, nie przysporzy ona nikomu większych trudności. Warto jednak dodać – instalację wybranego programu możemy uruchomić bezpośrednio poprzez kreator (także tzw. silent mode) lub po prostu otworzyć położony gdziekolwiek plik wykonywalny. To ostatnie musi jednak nastąpić już po przygotowaniu śledzenia zmian przez włączony kreator. Oprócz tego, zainstalowany w ten sposób program należy otworzyć i zamknąć, dopiero wówczas Soft Organizer w pełni prześledzi wszystkie zmiany. Istnieje możliwość obsługi aplikacji z obszaru powiadomień.

Soft Organizer przyda się właściwie każdemu użytkownikowi dbającemu choć trochę o niezaśmiecanie systemu i innych lokacji. Ślady po różnych aplikacjach wpływają również na sprawność działania systemu Windows oraz innego oprogramowania, więc warto zadbać o solidną deinstalację zbędnych pozostałości.

Instalacja online

Ograniczenia!
Wersja Trial działa przez 60 dni, zakupu pełnej wersji można dokonać na stronie producenta.

Licencja: Trial (testowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (10 głosów)

Strefa Download programu
Soft OrganizerSoft Organizer 9.43
Wersja stabilna
19.4 MB | 2023-11-21

Ilość pobrań: 1341 | W tym miesiącu: 4 | W poprzednim miesiącu: 13

Komentarze (0)
Soft Organizer