w
googluj

PingPlotter 5.24.3.8913


PingPlotter to program do analizy naszego połączenia sieciowego w czasie rzeczywistym. Pozwoli zwrócić uwagę na parametry połączeń z konkretnymi serwerami (witrynami docelowymi), ułatwiają wykrywanie ewentualnych błędów w komunikacji. Informacje dostarczane użytkownikowi, umożliwią postawienie diagnozy; czy przyczyną błędów w połączeniu jest nasz komputer i/lub dostawca Internetu, czy też problem leży po stronie serwera i nie powinniśmy się nim przejmować.

Aby skorzystać z programu, wystarczy wpisać w górnym okienku pierwszej zakładki adres docelowy, który będziemy chcieli potraktować jako punkt odniesienia do testów. Po uruchomieniu analizy, komputer łączy się z odpowiednim serwerem, wyświetlając na ekranie adekwatne wykresy i listę przeprowadzonych w tym celu działań. Wykresy tworzoną są w funkcji czasu, dzięki czemu użytkownik ma możliwość bardzo szybkiego, wizualnego ocenienia, który element całej „układanki” połączenia z wybraną stroną internetową, może powodować błędy i opóźnienia. Pakiety śledzone są nie tylko jednorazowo, ale przez zadany czas od momentu uruchomienia procesu. W darmowej wersji programu wykres przedstawiający historię zdarzeń może przedstawiać maksymalnie 10 minut osi czasu.

PingPlotter z pewnością może ułatwić wykrycie źródła problemu w trasie pakietów naszego połączenia internetowego. Odpowiednia prezentacja danych na wykresach, czyni aplikację dodatkowo atrakcyjną dla osób mnie zaawansowanych – wizualna reprezentacja danych zawsze jest czytelniejsza i bardziej zrozumiała od suchych zapisów tabelarycznych.

Uwaga!
• Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę iOS. W chwili pisania niniejszej recenzji, producent oficjalnie informuje o planowanej edycji także na Androida.
• Pobierany instalator jest wspólny także dla testowych wersji programu w bogatszych edycjach (są to 30-dniowe edycje trial). Przy uruchomieniu programu możliwy jest wybór, z której wersji chcemy korzystać.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
PingPlotterPingPlotter 5.24.3.8913
Wersja stabilna
21.4 MB | 2023-06-16

Ilość pobrań: 829 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
PingPlotter