w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 694
Wszystkich postów: 939072
Wszystkich tematów: 138951

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

HTTP Test Tool 2.4.12


HTTP Test Tool to program konsolowy do testowania połączeń sieciowych. Składa się tak naprawdę z czterech osobnych skryptów, które umożliwiają przede wszystkim emulowanie działań użytkownika w Sieci. Obsługiwane są protokoły HTTP, POP3, SMTP, NTLM oraz inne mechanizmy przydatne podczas szeroko pojętych testów urządzeń sieciowych. Wśród przykładowych zastosowań programu, wymienić można potrzebę stworzenia raportów błędów, przetestowanie serwera proxy, czy sprawdzenie funkcjonowania aplikacji lub usług sieciowych.

Program jest prosty w obsłudze, choć z pewnością (choćby przez sam fakt obsługi poprzez wiersz poleceń), kierowany jest raczej do zaawansowanych użytkowników, którzy dobrze orientują się w tym, do czego chcą aplikację wykorzystać; opisy dostępne w pomocy są miejscami bardzo skąpe. Aby uruchomić dowolny ze skryptów, konieczne jest jego uruchomienie z poziomu konsoli systemowej, ponieważ dwukrotne kliknięcie ikonki nie będzie skuteczne (przy okazji warto pamiętać o uruchomieniu wiersza poleceń w trybie administratora, by przypadkiem nie zablokować niektórych funkcji).

Włączanie poszczególnych narzędzi przebiega w standardowy już sposób, znany z aplikacji konsolowych. Konieczne będzie wprowadzenie nazwy interesującej nas funkcji, najczęściej podając dodatkowe parametry wykonania odpowiedzialnego za tę możliwość fragmentu skryptu. Do dyspozycji użytkownika pozostaje także pomoc, która dostępna jest w każdym z czterech programów wchodzących w skład pobieranej paczki. Warto dodać, iż część informacji związanych z funkcjonowaniem opisywanych aplikacji znajdziemy jedynie na stronie producenta, która jest pod tym kątem stosunkowo rozbudowana.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
HTTP Test ToolHTTP Test Tool 2.4.12
Wersja stabilna
3.22 MB | 2015-04-17

Ilość pobrań: 119 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
HTTP Test Tool