w
googluj
pl

DiagAxon 2.3


DiagAxon to program do testowania połączenia internetowego za pomocą trzech narzędzi: instrukcji “ping”, “tracert” oraz skanowania portów. Jest ciekawą alternatywą dla systemowej konsoli, w której wykonać możemy te same zadania, ale jedynie za pomocą interfejsu tekstowego. Tutaj, dzięki wykorzystaniu graficznych kontrolek, aplikacja jest dużo bardziej przyjazna głównie dla początkujących użytkowników, którzy chcieliby wykonać podstawowe testy na hostach w sieci, używając do tego łatwiejszego z ich punktu widzenia narzędzia od systemowego wiersza poleceń.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Jej interfejs podzielony został na trzy główne zakładki, które odpowiadają wymienionym na początku głównym możliwościom. W pierwszej z nich będziemy mogli sprawdzić połączenie między hostami, wykorzystując do tego polecenie „ping”. Wybranego hosty docelowe można wprowadzić nie tylko za pomocą konkretnego numeru IP, ale także adresu witryny internetowej. Na podręcznej liście możemy zapisać na przyszłość kilka adresów, które chcemy testować, a następnie uruchamiać testy tylko dla wybranej witryny, bez konieczności ponownego wprowadzania jej adresu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku badania trasy pakietów; podręczna lista jest współdzielona z poprzednią zakładką, więc raz wpisane na nią strony internetowe są dla nas nadal dostępne.

W programie znajdziemy kilka ustawień, które umożliwią dostosowanie parametrów przeprowadzanych testów do konkretnych sytuacji. Do głównych opcji, które można modyfikować, zaliczyć należy czas oczekiwania na odpowiedź czy też ilość powtórzeń dla danego żądania.

Spolszczenie!
Aby wybrać język polski interfejsu, należy po uruchomieniu programu skorzystać z opcji “Parameters” w prawym dolnym rogu okna, a następnie zakładki „General”. Ostatnia opcja, oznaczona jako „Languages” pozwala wybrać opcję „Polish”. Na koniec należy zastosować zmiany, by zostały zapisane.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
DiagAxonDiagAxon 2.3
Wersja stabilna
1.02 MB | 2015-05-01
przejdź
DiagAxon Portable
Wersja przenośna, niewymagająca instalacji

Ilość pobrań: 232 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 4

Komentarze (0)
DiagAxon