w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 707
Wszystkich postów: 939072
Wszystkich tematów: 138951

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7814 dni

WiFi Network Monitor 7.0


WiFi Network Monitor to program do skanowania sieci lokalnej, w celu wyświetlenia listy hostów. Jest bardzo prosty w obsłudze, a wśród zbieranych informacji znajdują się nie tylko przypisane przez router adresy IP, ale także nazwy hostów, adresy MAC ich kart sieciowych oraz dodatkowe informacje, o ile są dostępne. Pozwala to użytkownikowi w dosłownie kilka sekund przekonać się, jaka adresacja została przydzielona poszczególnym hostom oraz jaką ilość urządzeń w danej chwili obsługuje router.

Aby wykorzystać aplikację, najłatwiej skorzystać będzie z trybu automatycznego. Program skanuje wówczas pełen zakres adresacji, przedstawiając na liście wykryte urządzenia. Możliwe jest również skorzystanie z trybu ręcznego, w którym użytkownik ma opcję samodzielnego podania adresu IP rozpoczęcia i zakończenia, co może ograniczyć wyniki wyszukiwania. Z tego trybu radzimy więc korzystać tylko wtedy, kiedy do naszej sieci podpiętych jest naprawdę dużo odbiorników i zawężenie wyszukiwania może poskutkować skróceniem czasu pracy aplikacji oraz zwiększeniu przejrzystości wyników. W większości zastosowań domowych tryb automatyczny okaże się jednak dużo wygodniejszy.

Prócz wyświetlania zgromadzonych informacji, aplikacja pozwala także wygenerować raport, czyli niewielki dokument HTML, w którym zawarte zostaną dokładnie te same informacje, co w okienku, ale w tabelarycznej formie. Może się to okazać przydatne do dalszej analizy, albo w celu archiwizacji, jeśli prowadzimy statystyki wykorzystania routera.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (2 głosów)

Strefa Download programu
WiFi Network MonitorWiFi Network Monitor 7.0
Wersja stabilna
1.73 MB | 2023-11-21

Ilość pobrań: 1285 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 12

Komentarze (0)
WiFi Network Monitor