w
googluj

WirelessConnectionInfo 1.13


WirelessConnectionInfo to prosty program do analizy podstawowych parametrów połączenia WiFi. Program automatycznie wykrywa obecne w komputerze karty sieciowe (nie tylko wbudowane, ale również dołączone na przykład poprzez interfejs USB) i wyświetla parametry sieci, z którą w danej chwili odbiornik jest połączony. Pozwala to szybko przeanalizować wydajność łącza oraz pozostałe parametry jego pracy. Dane dostarczane przez program są jedynie informacjami; nie mamy tu możliwości przeprowadzania żadnych testów, jednak wyświetlane parametry mogą okazać się wystarczające na przykład do wstępnej analizy błędów w połączeniu.

Z tego samego powodu przydatny może okazać się moduł generowania raportów. Pozwala on zapisać wszystkie zebrane przez aplikację informacje w formie dokumentu HTML. Nie jest on co prawda szczególnie atrakcyjny graficznie (generowana jest raczej mało atrakcyjna, prosta tabela), jednak jest to wystarczające i odpowiednie rozwiązanie na przykład na potrzeby wysłania takiego dokumentu na forum pasjonatów, by zasięgnąć porady bardziej doświadczonych użytkowników czy fachowców. W sytuacji, gdy nie chcemy dzielić się wszystkimi zdobytymi przez program informacjami, możemy skorzystać z opcji wyboru tylko niektórych wierszy informacji, które znajdą się w generowanym raporcie.

Do dodatkowych możliwości aplikacji należy zaliczyć możliwość wyszukiwania konkretnych informacji w zebranych danych (przydatne, ponieważ lista wypisywanych przez program parametrów jest dość pokaźna), jak również opcję wyboru urządzenia wejściowego, co jest niezbędne, jeśli dysponujemy kilkoma kartami sieciowymi, a chcemy zebrać informacje o konkretnej z nich.

Uwaga!
Po rozpakowaniu pliku archiwum, program nie wymaga instalacji.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
WirelessConnectionInfoWirelessConnectionInfo 1.13
Wersja stabilna
0.06 MB | 2017-01-31

Ilość pobrań: 268 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (0)
WirelessConnectionInfo