w
googluj

IP Monitor 2.1.2


IP Monitor to nieduży program do śledzenia zewnętrznego adresu IP komputera, który reprezentuje użytkownika w Internecie. Jedynym celem aplikacji jest monitorowanie na bieżąco zmian we wspominanym adresie, o czym od razu informowany jest Internauta. Sprawdzanie IP może odbywać się automatycznie lub w ustalonych przez nas interwałach (możliwe jest ustawienie najmniej jednej minuty, a najwyżej nawet kilku dni). Wszystkie informacje zbierane przez aplikację wyświetlane są w niewielkim okienku historii działań oraz zapisywane w logu, którego ścieżka podana jest w oknie głównym programu.

Narzędzie jest w zasadzie bezobsługowe. Choć ustawienia pozwalają skontrolować kilka parametrów pracy, główną funkcjonalność, czyli monitorowanie zewnętrznego adresu IP komputera mamy dostępną od razu po włączeniu aplikacji. Kontrolowanie tego typu zmian może się przydać na przykład w sytuacji, kiedy, będąc programistami-amatorami, chcemy przetestować tworzoną przez nas aplikację pod kątem konkretnego typu połączeń, ale również na potrzeby innych aplikacji. Ponieważ IP Monitor jest niewielką aplikacją niemającą dużego wpływu na wydajność komputera, może być przez nas uruchamiana niemal przy każdym włączeniu komputera, aby w każdej chwili służyć nam swoją funkcjonalnością.

Do najważniejszych dodatków rozszerzających możliwości programu należy zaliczyć możliwość automatycznego wysyłania powiadomień za pomocą poczty e-mail w przypadku wykrycia zmiany zewnętrznego adresu IP (konfiguracja tej opcji dostępna jest w ustawieniach).

Wymagania!
Aby oprogramowanie działało poprawnie, konieczna jest instalacja środowiska uruchomieniowego Java w wersji 6.0 lub nowszej.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (2 głosów)

Strefa Download programu
IP MonitorIP Monitor 2.1.2
Wersja stabilna
0.89 MB | 2014-12-08

Ilość pobrań: 462 | W tym miesiącu: 1 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (0)
IP Monitor