w
googluj

Mr.IP 1.29


Mr.IP to maleńki program wyświetlający w formie widżetu pulpitu aktualny zewnętrzny adres IP reprezentujący użytkownika w Sieci. Pozwala dodatkowo czuwać nad jego zmianami, informując o tym również powiadomieniami mailowymi na zadany adres. Program oferuje przy tym kilka ustawień konfiguracyjnych (związanych z automatyzacją startu aplikacji oraz pozycjonowaniem widżetu), co pozwala dostosować jego działanie do własnych preferencji.

Prostota programu przekłada się bezpośrednio na jego szybkość uruchamiania i działania, jak również znikome wymagania wobec systemowych zasobów. Stanowi pod tym kątem bezkonkurencyjną propozycję dla wszystkich Internautów chcących na bieżąco kontrolować adres IP, który identyfikuje ich komputer. Może to być wygodne rozwiązanie na przykład w sytuacji, kiedy z wykorzystaniem zewnętrznego oprogramowania celowo staramy się zmienić wspomniany adres, a więc szukamy narzędzia, którym moglibyśmy to zweryfikować - Mr.IP okazuje się tutaj idealnym kandydatem.

Program jest praktycznie bezobsługowy; po uruchomieniu od razu wyświetla niewielkie okno będące widżetem, w którym znajduje się informacja o aktualnym numerze IP. Do opcji programu możemy dostać się z poziomu kontekstowego menu ikony aplikacji na pasku zadań systemu. Skonfigurujemy w nich powiadomienia oraz zachowanie całego programu. Możliwe jest również wysłanie próbnej wiadomości e-mail, by przetestować działanie powiadomień pocztowych. Producent wyposażył program w krótką instrukcję obsługi, która opisuje działanie poszczególnych opcji w ustawieniach.
Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 5 (3 głosów)

Strefa Download programu
Mr.IPMr.IP 1.29
Wersja stabilna
1.76 MB | 2014-09-14

Ilość pobrań: 199 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 0

Komentarze (1)
Mr.IP
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2018.03.24 20:20
1 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Jak na razie działa w porządku, daje się włączyć, wyłączyć i wyświetla IP zgodnie z nazwą.
Mr.IP 1.29