w
googluj

Fing 2.2


Fing to bardzo prosta w swojej formie, ale bogata w funkcje, konsolowa aplikacja pozwalająca na analizę połączeń sieciowych oraz przeprowadzanie na nich testów. Mimo obsługi poprzez interfejs tekstowy, cechuje się prostą obsługą, która skierowana jest również do początkujących użytkowników. Nie wymaga się bowiem pisania długich, skomplikowanych poleceń, a jedynie odpowiadania na kolejne pytania stawiane przez program, co w większości przypadków sprowadza się do wyborów "tak/nie" lub wybierania jednej z kilku opcji za pomocą jednoliterowych skrótów klawiaturowych.

Program jest przy tym stosunkowo dobrze wyposażony w proste, ale liczne funkcje. Prócz samego przeprowadzenia analizy, oferuje możliwość jej zapisu w kilku formatach wraz ze wskazaniem ścieżki, w której dokument ma zostać wygenerowany. Jednocześnie producenci wyposażyli narzędzie w przyjazne dodatki, które po utworzeniu wspomnianego pliku pytają użytkownika, czy nie chce go od razu uruchomić, a przed generowaniem dokumentu dopytują, czy wyniki pracy programu mają zostać jednocześnie wyświetlone w konsoli, czy tylko znaleźć się w pliku. Na początku może się to wydawać czasochłonne, ale dzięki takim zabiegom, kiedy ostatecznie program przejdzie do pracy, użytkownik otrzyma dokładnie taki efekt, jakiego by mógł oczekiwać.

Warto dodać, iż dzięki zastosowaniu tekstowego interfejsu ponad graficznym, program działa bardzo stabilnie, a wszelkie testy i analizy wykonywane są z bardzo dużą prędkością, ponieważ minimum obliczeń koniecznych jest do generowania kolejnych poleceń konsolowych.

Uwaga!
Program dostępny jest również w wersji mobilnej na platformę Android, iOS oraz tablety Kindle Fire. Producent udostępnia również edycje przeznaczone na systemy Mac, Linux, a także Raspberry Pi.

Licencja: Freeware (darmowa)
System Operacyjny: Windows 2000/XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Strefa Download programu
FingFing 2.2
Wersja stabilna
3.01 MB | 2014-05-01
przejdź Fing dla Android

Ilość pobrań: 886 | W tym miesiącu: 11 | W poprzednim miesiącu: 6

Komentarze (0)
Fing