w
googluj

Dołącz do nas na:

facebook google+
Dodaj swój tematarrow
Więcej tematówarrow

Osób na forum: 463
Wszystkich postów: 947080
Wszystkich tematów: 141648

l r
~kuśka: Tnie wszystko jak brzytwa ! Nikt lepszego nie wymyślił i nie wymyśli ... arrow
~AAA: To rzeczywiście bardzo dobry program, szczerze wart polecenia. Przy tak wysokiej ocenie być może niestosowne jest wspominać o innym, nieco l... arrow
Programów: 11971
Istniejemy od: 7839 dni
pl

Why Can't I Connect? 1.12.4


Why Can't I Connect? to darmowe narzędzie służące do diagnostyki problemów związanych z połączeniami TCP/IP. Program śledzi wszystkie stopnie procesu połączenia i w wypadku wykrycia nieprawidłowości wyświetla odpowiednie kody oraz opisy błędów. Aplikacja nie potrafi rozwiązywać problemów z połączeniami, jednak dostarcza szczegółowych informacji, które pozwalają na zapoznanie się ze źródłami błędów i usunięcie przeszkód w łączności.

W programie możemy w łatwy sposób przeprowadzić testy połączeń z serwerami SQL, MySQL, FTP, SFTP, IMAP, POP3, SMTP, IRC, LDAP oraz Usenet. Dla każdego z tych połączeń należy podać nazwę/adres IP serwera oraz numer jego portu docelowego. Po wprowadzeniu wymaganych parametrów, możemy przeprowadzić próbę nawiązania połączenia, podczas której narzędzie wykona test diagnostyczny i zaprezentuje szereg danych związanych z przebiegiem procesu łączności. Dane są przedstawiane w postaci ASCII lub heksadecymalnej i mogą zawierać wszystkie informacje lub jedynie nagłówki oraz błędy, dostępna jest również funkcja zapisywania wyników aplikacji w logu. Jeżeli zostaną wykryte problemy, program wyświetli okienko ze szczegółowymi informacjami o odnalezionych błędach.

Aplikacja pozwala również na użycie ogólnego klienta lub serwera (generic client/generic server). Klient tego rodzaju może połączyć się z dowolnym typem serwera, jeżeli tylko podamy właściwe dla niego parametry - domenę/adres IP oraz port docelowy. Ogólny serwer jest w stanie naśladować jakikolwiek typ serwera, udostępniając dowolny port dla połączeń. Zaawansowane możliwości narzędzia pozwalają na przypisanie lokalnego adresu IP i portu do socketu, podłączenie socketu do serwera, oraz nasłuchiwanie połączeń na sockecie. Why Can't I Connect? posiada funkcję tworzenia mostu pomiędzy klientem a serwerem, dzięki czemu możemy śledzić i diagnozować wymianę danych przesyłanych od klienta do serwera oraz w kierunku przeciwnym. Podczas połączeń z serwerem ogólnym, w trakcie wykorzystywania mostu, jak również w trybie zaawansowanym, możliwe jest przesyłanie wiadomości tekstowych oraz zawartości plików do serwera, a także manualne zamykanie połączeń i socketów. Program oferuje zestaw narzędzi pozwalających na otworzenie wielu serwerów, z których każdy nasłuchuje na innym porcie (wybrany zakres portów odpowiada za liczbę serwerów), rozwiązywanie nazw domen do adresów IP i odwrotnie, a także wykrywanie portów będących w użyciu, nasłuchujących, zarezerwowanych lub niemożliwych do przypisania dla adresu IP.

W preferencjach narzędzia m.in. zdecydujemy o wyświetlaniu oraz zapisywaniu w logu określonych informacji, które zostały zebrane w trakcie śledzenia łączności (wszystkie dane, tylko nagłówki i błędy, brak danych), podamy wartość timeout’u dla wysyłki oraz odbioru pakietów, wybierzemy maksymalną liczbę jednoczesnych połączeń serwera ogólnego, włączymy korzystanie z localhost (domyślnie nieaktywny), a także ustawimy śledzenie tylko odbieranych lub wysyłanych danych w trybie Bridge (domyślnie narzędzie obsługuje oba kierunki). Możliwe jest również zdefiniowanie czasu uśpienia wątków procesu Why Can't I Connect?, dzięki czemu przyspieszymy działanie programu lub odciążymy CPU. Narzędzie pozwala na używanie różnych języków dla tekstu wyświetlanego w interfejsie oraz dla prezentowanych danych. Niestety, brakuje języka polskiego.

Interfejs graficzny aplikacji został wykonany na przyzwoitym poziomie. Program jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy orientują się dość dobrze w aspektach połączeń sieciowych. Obsługa narzędzia jest intuicyjna i tego typu osoby powinny poradzić z nią sobie bez problemów. Poprzez menu Help programu można otworzyć plik pomocy (lokalna strona HTML) oraz bazę wiedzy online. Oprócz tego wyświetlane są także krótkie podpowiedzi, pojawiające się, gdy przenosimy wskaźnik myszki na interesującą nas opcję.
Licencja: GNU GPL (darmowa)
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7/8/10
Oceń program:
-/5

Ocena: 4 (1 głosów)

Strefa Download programu
Why Can't I Connect?Why Can't I Connect? 1.12.4
Wersja stabilna
23.27 MB | 2020-01-21

Ilość pobrań: 481 | W tym miesiącu: 2 | W poprzednim miesiącu: 2

Komentarze (1)
Why Can't I Connect?
avatararrow
HnauHnakrapunt | 2017.09.19 15:07
0 Oceniam pozytywnieOceniam negatywnieZgłoś nadużycie
Działa wam?
Why Can't I Connect? 1.12.3